Kaddafi halka seslendi

Libya Lideri Kaddafi Trablus'tan halka seslendi: Düşmanlar savaş istiyorsa savaşırız

25 Şubat 2011, Cuma 19:13
A A
Kaddafi halka seslendi

Libya lideri Muammer Kaddafi zafer sözü verirken, Trablus’un merkezinde bulunan Yeşil Meydan’da toplanan destekçilerinden Libya’yı ve ülkenin petrol kaynaklarını korumalarını istedi.
 
Trablus’un “eski şehir” olarak bilinen kısmında bulunan ve Yeşil Meydan’ı gören bir noktadan destekçilerine seslenen Kaddafi, “Libya için savaşa hazırlanın, petrol için savaşa hazırlanın” dedi.
 
Ülkenin birçok önemli noktasını kontrol altına alındığı bildirilen isyancılara gönderme yaparak konuşan Kaddafi, “Onlara yanıt verin, onları utandırın” dedi. Libya lideri, “düşmanlara karşı zafer kazanabileceklerini” söyledi. Kaddafi eğer gerekirse cephaneliklerin halka açılacağını söyledi.

Destekçilerine öpücükler gönderdikten sonra yumruğunu sallayarak, “Bu ulus, bizler, haysiyetin ve dürüstlüğün ulusuyuz. Onur olmadan, yeşil bayrak olmadan hayatımızın bir değeri olamaz. Bu ulus İtalya’ya karşı zafer kazandı” dedi. Libya geçmişte bir İtalyan kolonisiydi.
 

"KADDAFİ'Yİ SEVDİĞİNİZİ GÖSTERİN"

Çoğunluğu genç kadın ve erkeklerden oluşan yüzlerce kişi Kaddafi’nin konuşmasını dinlemek için meydanda toplandı. Kaddafi konuşmasını bitirdikten sonra da gösterilerini sürdüren destekçilerin ellerindeki yeşil bayrakları sallamaları dikkat çekti.
 
Kalabalıktan "Allah, Muammer, Libya, hepsi bu" sloganları yükseldi.
 
Kaddafi kürsüye çıkmadan önce megafondan konuşan bir kişi, "Libya'yı seviyorsunuz, Kaddafi'yi seviyorsunuz. O zaman sevdiklerinizi savunun" dedi. Megafondaki kişi meydandakilere, "Aramızda yabancı uydu kanalları var. Onlara Kaddafi'yi sevdiğinizi gösterin" çağrısı yaptı.

 "ŞARKI SÖYLEYİN, DANS EDİN, KUTLAMA YAPIN"

Kaddafi taraftarlarına “şarkı söylemeleri ve dans etmeleri” çağrısında bulunarak, “Sizin sahip olduğunuz bu ruh bizi yok etmek isteyen yabancıların ve düşmanların bütün girişimlerinden daha güçlüdür” dedi.
 
Konuşmanın ilerleyen safhalarında daha da neşelenen Libya lideri, “Muammer Kaddafi sizin aranızda. Ben halkın içindeyim. Savaşacağız ve isterlerse onları öldüreceğiz” dedi.
 
“Halkın gücüne bakın. Halkın gücü yenilemez” diyen Kaddafi göstericilere canlarının istediklerini yapabileceklerini söyledi.
 
Kaddafi, “Şarkı söylemekte, dans etmekte, bütün gece boyunca meydanlarda kutlama yapmakta serbestsiniz. Muammer Kaddafi sizden biri. Dans edin, şarkı söyleyin, kutlama yapın” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...