KADEM'den kadına şiddete karşı mücadele çağrısı

KADEM'den kadına şiddete karşı mücadele çağrısı

KADEM'den kadına şiddete karşı mücadele çağrısı

25 Kasım 2021, Perşembe 15:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ,(DHA) - KADIN ve Demokrasi Derneği (KADEM) Tekirdağ temsilciliği, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde şiddetle mücadele çağrısında bulundu. 

KADEM Tekirdağ temsilcisi  Zeynep Şentop Şahin, dernek binasında yaptığı konuşmada, KADEM'in "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" kapsamında hazırladığı kampanyada, "Sevgi ile şiddet yan yana gelmez" mesajı verildiğini söyledi. KADEM'in hazırladığı kampanyalarla kadına şiddete dikkat çektiğini ifade eden Şahin, "KADEM'in bu yıl verdiği mesajın amacı, özellikle son yıllarda aşk, sevgili, eş gibi kelimeleri sık sık cinayet, şiddet, ölüm gibi kelimelerle bir araya getiren hastalıklı yaklaşımların önüne geçebilmek. Medyaya yansıyan acı olaylar, özellikle şiddet mağdurlarının acıya katlanmak için çeşitli bahanelere sığındıklarını ortaya koyuyor. Oysaki sevgi, şiddet, cinayet, istismar ile yan yana gelemeyecek bir kavram. KADEM'in şiddet türlerinin yer aldığı ilişkilere odaklanan kampanyası da bu gerçekten yola çıkılarak hazırlandı" dedi.

Sosyal medyada da paylaşımlar yaparak, hazırladıkları videolarla konuya dikkat çekeceklerini belirten Şahin, "KADEM, her yıl 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde tüm dünyada varlığını sürdüren şiddete karşı duyarlılığı artırmak amacıyla kampanyalar düzenliyor. Bir insan hakları ihlali olan kadına yönelik şiddet, dil, din, ırk, sınıf, cinsiyet ayırt etmeksizin tüm toplumların ortak sorunu. KADEM, kadınların onurları ile yaşayabileceği adil bir dünya inşa etme hedefine, hak savunuculuğu ve literatüre katkılarının yanı sıra toplumsal bilinç oluşumuna yardımcı kampanyalarla ilerliyor" dedi.


 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER TBMM Başkanı Şentop, Tekirdağlı öğretmenlerle çevrimiçi bir araya geldi