Kadıköy sokakları rengarenk

'Mural Sanatı'nın önde gelen sanatçılarını bir araya getiren 'Kadıköy Mural Festivali' sayesinde Kadıköy sokakları rengarenk oldu

06 Temmuz 2018, Cuma 20:23
A A
ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Kadıköy Belediyesi’nin organize ettiği ve bu sene yedincisi düzenlenen 'Kadıköy Mural Festivali' 09 Temmuz’a kadar devam edecek. İlk kısımda Brezilyalı sanatçı Arlin, Rasimpaşa Mahallesi’nde ve Sırbistan’dan Artez, Osmanağa Mahallesi’nde başladığı çalışmalarını tamamladı. 

Festivalin ikinci kısmında ise Hırvatistan’dan Lonac ve Türkiye’den Omeria, Rasimpaşa Mahallesi'nde bulunan Kırmızı Kuşak Sokak ve Ayrılık Çeşme Sokak’da yer alan iki duvarı renklendirecek. 

BİN 250 METREKARELİK ALAN RENKLENECEK

BİN 250 METREKARELİK ALAN RENKLENECEK

Üç yabancı ve bir yerli sanatçının katılımıyla gerçekleşen festivalin sonunda Kadıköy’ün yaklaşık 1.250 metrekarelik 4 duvarı 'Mural' sanatıyla renklenmiş olacak.

YERLİ VE YABANCI BİRÇOK SANATÇI KATILDI

YERLİ VE YABANCI BİRÇOK SANATÇI KATILDI

İlk olarak 2012 yılında Yeldeğirmeni’nde başlayan Kadıköy Mural Festivali’ne şimdiye kadar yerli yabancı birçok sanatçı katıldı. 

36 SANATÇI, 32 DUVAR

36 SANATÇI, 32 DUVAR

Boş bina cephelerine yapılan resimlerle Kadıköy’ün pek çok sokağı açık hava sergi salonuna dönüştü ve bugüne kadar 36 sanatçı toplam 32 duvarı özgün çalışmalarıyla renklendirdi.

MURAL SANATI NEDİR?

MURAL SANATI NEDİR?

Duvar ressamlığı, doğrudan duvar, tavan veya diğer büyük daimi yüzey üzerinde boyanarak sanat eseri oluşturmadır. Duvar resminin ayırt edici bir özelliği, verilen alanın mimari unsurlarının resmin içine uyumlu bir şekilde dahil edilmesidir.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.