Kadıköy'de, 'Sokakta içmeyin' dayağı

Kadıköy'de, 'Sokakta içmeyin' dayağı

İstanbul Kadıköy'deki bir sokakta, kıyafetlerinde 'Hells Angels' yazdığı iddia edilen 20 kişilik grup, içki içenlere saldırdı

03 Temmuz 2011, Pazar 11:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kadıköy’de, Barlar Sokağı" olarak bilinen Kadife Sokak civarındaki bir sokakta çıkan kavgada 7 kişi yaralandı.

İddialara göre, yaklaşık 20 kişilik bir grup, sokakta içki içen bir başka gruba "Burada içki içmeyeceksiniz" diye saldırdı. Ellerinde kesici aletler bulunan saldırganlar, 7 kişiyi çeşitli yerlerinden yaralayarak kaçtı.

Caferağa Mahallesi, Dr. İhsan Ünlüer Sokak’ta saat 00.30 sıralarında gerçekleşen olay iddialara göre şöyle meydana geldi.

Sokakta içki içen gruba, üzerlerinde motosiklet kullananların giydiği kıyafetler bulunan yaklaşık 20 kişi müdahale etti. "Burada bir daha içki içmeyeceksiniz" diyen grupla, alkol alanlar arasında tartışma yaşandı. Tartışma sırasında saldırgan gruptan bazıları, kesici aletler kullanarak 5 kişiyi darp ederek çeşitli yerlerinden yaraladı.

POLİSİ ARAYAMADAN YARALADILAR

Olaylar sırasında polisi aramak isteyen 2 kişi de bıçakla yaralandı. Saldırganlar olay sonrası kaçarak izlerini kaybettirdi. Yaralılar özel araçlarla yakındaki özel bir hastaneye kaldırıldı. Yapılan ilk müdahalenin ardından Nezih Ayak, İnan Aruh, Sertaç Birgin, Yiğit Hadi İlde, İsmet Ozan Eras Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Semih Ergeleli Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Öncel Yüksel ise Siyami Ersek Kalp Damar ve Göğüs Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

İKİ KİŞİNİN DURUMU AĞIR

Yaralılardan İsmet Ozan Eras ve Öncel Yüksel’in durumunun ağır olduğu belirtildi. Polis ekipleri olay yerinde incelemelerde bulunurken, kaçan saldırganlarla ilgili araştırmalarına başladı.

Saldırı sırasında darp edilen Nezih Ayak, kendilerine "Bundan sonra burada içmeyeceksiniz, bir daha burada olmayacaksınız" diyerek saldırıldığını iddia ederek, "Yerdeki yaralananlara yardım için koştuk. Bize de saldırdılar. Orada kim var, kim yoksa dağıttılar" dedi.

YAYA OLARAK GELMİŞLER

Saldırganların sokağa yaya olarak geldiklerini belirten Nezih Ayak, "Üzerlerindeki kıyafetlerin arka kısmında Hell’s Angels (Cehennem Melekleri) yazılıydı" diye konuştu.

Bazı sokak sakinleri her gece sokaklarında içki içilmesinden ve gürültüden şikayetçi olduklarını belirterek, "Şikayet etmediğimiz merci kalmadı. Sabah saatlerine kadar alkol alıp bizleri rahatsız ediyorlar" dediler.

Sefa KIDIK/İSTANBUL, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile yeni genelge