Kadın canlı bomba paramparça

Kadın canlı bomba paramparça

İstanbul Sancaktepe'de, canlı bomba olduğu sanılan bir kadın, çantasındaki patlayıcı maddenin infilak etmesi sonucu öldü. Polis, kaçan bir kişinin de peşine düştü

10 Şubat 2012, Cuma 08:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Akpınar Mahallesi İmamıazam Caddesi Temel Sokak’ta gece yarısına doğru meydana gelen patlamayla ilgili polis ekiplerinin incelemeleri sürüyor. Olayda parçalanarak hayatını kaybeden kişinin bir kadın olduğu tespit edildi.

Çanta içinde taşıdığı bombanın patlaması sonucu parçalanarak ölen 20-25 yaşlarındaki kadın cesedi yapılan incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Polis ölen kadının yanında bulunan ve yaya olarak kaçan diğer bombacıyı yakalamak için çalışmalara başladı.

AK PARTİ OFİSİ YAKINLARINDA

Polis, kaçan kişinin yaralı olma ihtimali üzerinde tüm çevredeki hastaneleri bilgilendirdi. Ölen kadının yaklaşık 30 metre mesafede bulunan AK Parti Akpınar Mahalle Temsilciliği olması dikkatleri çekti. Polis, parçalanarak ölen kadının kimliğini belirlemeye çalışıyor. Akpınar Mahallesi, Temel Sokak üzerinde çanta içersinde taşıdığı parça tesirli bombanın patlaması sonucu hayatını kaybeden ve üzerinden 2 adet farklı isimlere düzenlenmiş kimlik çıkan 20-25 yaşlarındaki kadının cesedi yapılan incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

KONTROL İÇİN AYAĞINA İP BAĞLAYIP ÇEKTİLER

Geniş güvenlik önlemi alınırken, olay yeri ve bomba uzman ekipleri çevrede delil topladı. En küçük parçalar birer birer delil torbalarına konuldu.Olay yerine ilk giden polis ekipleri kadının cesedine dokunmayarak bomba uzman ekiplerini çağırdı.

Tuzak olma ihtimali üzerine polisler kadının ayak bileğine bir ip bağladı. İpi çeken polis, cesedi olay yerinde birkaç metre uzaklaştırdı. Polis, tuzak olmadığına kanaat getirdikten sonra cesedin üzerinde inceleme yaptı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 8 Mart 2021 On Numara çekilişi sonuçları