Kadın cinayetlerine dikkat çekmek için duvara 440 çift ayakkabı asıldı

İstanbul Kabataş'ta ünlü bir kahve zincirinin sanat platformu olarak kullandığı bina duvarına kadın cinayetlerine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için 2018 yılında öldürülen 440 kadını temsilen 440 çift kadın ayakkabısı asıldı

11 Eylül 2019, Çarşamba 13:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kabataş Meclis-i Mebusan Caddesi 85 numarada bulunan ünlü bir kahve zincirinin sanat platformu olarak kullandığı bina duvarına asılan 440 kadın ayakkabısı yoldan geçenlerin ilgisini çekiyor. 


Grafik tasarımcı, müzisyen ve sanatçı Vahit Tuna tarafından tasarlanan proje ile 2018 yılında ölüdürülen 440 kadını temsilen 440 çift kadın ayakkabısı asıldı.

Vatandaşlar ise projeyi olumlu buluyor.


'KEŞKE HER YERDE BÖYLE DEĞERLENDİRMELER YAPILSA'

'KEŞKE HER YERDE BÖYLE DEĞERLENDİRMELER YAPILSA'

İnsanların kadına şiddet konusunda daha duyarlı olması gerektiğini ifade eden, ayakkabıları yoldan geçerken gören Melike Ünlüer, "İyi bir farkındalık çalışması olmuş. Keşke her yerde böyle değerlendirmeler yapılsa… İnsanlarımızın bu konuda duyarlı olması lazım. Erkeklerimizin biraz daha eğitimli olması lazım. Anneler ve babalar tarafından eğitilmesi lazım. En çok toplumumuzun duyarlı olması lazım. Kadına şiddeti gördükleri zaman vatandaşlarımızın kafalarını çevirip gitmemeleri lazım” dedi.


'BU TARZ PROJELERİN SÜREKLİ OLMASI LAZIM'

'BU TARZ PROJELERİN SÜREKLİ OLMASI LAZIM'

Sürekli kadın cinayetlerinin olduğunu ve artık son bulması gerektiğini söyleyen Gürsel Turan ise “Güzel bir uygulama, kadınlara ölmemesi için bir şeyler yapılması gerekiyor. Son 5 senedir durmadan kadınları öldürüyorlar. Gazete ve haberlerde görüyoruz kadınlar öldürülüyor. Böyle dikkat çeken projelerin sürekli olması lazım” diye konuştu.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bir ilimizde korkutan artış! Temas eden kişiler pozitif vakaya dönüşüyor