Kadın girişimcilere üretim kooperatifi açıldı

Kadın girişimcilere üretim kooperatifi açıldı

Kadın girişimcilere üretim kooperatifi açıldı

08 Kasım 2019, Cuma 15:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

EDİRNE, (DHA)- EDİRNE'nin Havsa ilçesinde, ev hanımlarının üretime katılması amacıyla Edirne Valiliği Çevre Koruma Vakfı ve Havsa Belediyesi'nin katkılarıyla hayata geçirilen Kadın Girişimcileri Üretim ve İşletme Kooperatifi,  Vali Ekrem Canalp tarafından açıldı.


Vali Ekrem Canalp, Havsa Kadın Girişimcileri Üretim ve İşletme Kooperatifi'nin açılışında yaptığı konuşmada, kadınların üretime katılmasının önemli olduğunu ifade etti. Canalp, "Bize isteklerini, hayallerini anlattılar. 45 gün içerisinde biz de burayı faaliyete geçirdik. Önümüzdeki dönemde bu kooperatifin üye sayısı inşallah artacak. Havsa'nın kadınları Edirne'deki kadınlar gibi üye sayısını artırarak kendi üretmiş oldukları ürünleri sunacaklar. Kadınlar hem kendi ailelerine hem de ulusal ekonomiye katkı sağlayacak. Keşan, Enez, Uzunköprü ilçelerinde de benzer çalışmaları yürütüyoruz. Önümüzdeki dönemde sınır kapılarımıza yakın yerlerde pazarlama ünitelerini kuracağız. Kadınlarımızın ürettikleriyle de ekonomiye katkı sağlayacağız" dedi. 

Konuşmaların ardından Vali Canalp ve beraberindekiler kooperatifin üretim tesisini gezdi. Açılış törenine, Edirne Valisi Ekrem Canalp'ın yanısıra eşi Dr. Ayten Canalp, Havsa Kaymakamı Neslihan Kısa, Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu,  Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Edirne Valiliği Çevre Koruma Vakfı Müdürü Ali Eraslan ve ev hanımları katıldı.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Keşan'da arama yapılan evde eroin ele geçirildi