Kadın partili bile üst aradı

Davuoğlu'nun katıldığı bayramlaşma törenine katılan kadınlar partili bir kadın tarafından üst aramasından geçirildikten sonra salona alındı

18 Ekim 2013, Cuma 18:43
A A
Kadın partili bile üst aradı

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Konya’nın Bozkır ilçesinde partisinin düzenlediği bayramlaşma törenine katıldı. Bayramlaşmaya katılanlar tek tek polis tarafından arandı. Arananların üzerinde çıkan elma, çakı ile 3 ruhsatlı tabancaya tören bitene kadar el konuldu.

Kurban Bayramı’nı memleketi Konya’da geçiren Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, bugün ilk ziyaretini Bozkır ilçesine gerçekleştirdi. Bakan Davutoğlu, belediye düğün salonunda partisi tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Salona girenler tek tek polis tarafından üst aramasından geçirildi. Yapılan aramalarda elma, çok sayıda bıçak ile 3 ruhsatlı tabancaya geçici olarak el konuldu. Bayramlaşma törenine katılan kadınlar ise partili bir kadın tarafından üst aramasından geçirildikten sonra salona alındı.

Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı veren Bakan Davutoğlu, daha sonra Seydişehir İlçesi’ne geçti. Seyit Harun Veli Camii’nde cuma namazını kılan Davutoğlu, namaz sonrası cemaatler bayramlaştı.

HABERİM YOK


AK Parti Bozkır İlçe Başkanı Memduh Çelmeli, bir kadın partilinin, bayramlaşmaya gelen kadınların üst araması yaptığından haberi olmadığını belirterek, ”O sırada Bakan beyin konvoyu geliyordu ve biz Bakanımızı karşılamaya çıkmıştım. Olaydan bilgim yok” dedi.

Bozkır İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ise bir kadın polisin görevli olduğu, ancak onun da yıllık izinde olduğu öğrenildi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...