Kadınlar ve çocuklar, dar gelirli ailelere yardım dağıttı

Kadınlar ve çocuklar, dar gelirli ailelere yardım dağıttı

20 Mayıs 2019, Pazartesi 09:30
A A
Kadınlar ve çocuklar, dar gelirli ailelere yardım dağıttı

Muhammed Sami MARAL/MUŞ, (DHA)- TÜRK Kızılayı Muş Şubesi Kadın Kolları, Sevgi Evleri'nde kalan çocuklarla birlikte, kentteki ihtiyaç sahibi ailelere yardım dağıttı. 'Gönülden Gönüle Projesi' kapsamında kadınlar ve çocuklar, iftar sonrası dar gelirli aileleri ziyaret edip, gıda ve giyim yardımında bulundu.
Türk Kızılayı Muş Şubesi Kadın Kolları Başkanı Dilek Ağa ve gönüllü üyeler ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri Sitesi'nde yaşayan çocuklar, el ele verip, yardıma muhtaç ailelerin kapılarını çaldı. İftarın ardından yola çıkan grup, sahura kadar yaklaşık 30 ihtiyaç sahibi aileyi ziyaret etti. Ailelere gıda ve giyim yardımında bulundu.  
'Gönülden Gönüle Projesi' kapsamında gerçekleştirilen yardımlarla ilgili bilgi veren Kadın Kolları Başkanı Dilek Ağa, bin eve ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Amaçlarının gönüllere dokunmak, sevgi eli uzatmak, şefkat vermek ve en önemlisi ihtiyaç sahibi ailelere yanlarında olduklarını hissettirmek olduğunu vurgulayan Ağa, "Biz kadınların ulaşamayacağı hiçbir yer yoktur. Mutlu edemeyeceğimiz hiçbir çocuk yoktur. Zaten amacımız çocuk ve kadınlardır" dedi. İhtiyaç sahibi aileler ise yardımlar için teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Muş'ta 'aile boyu' ramazan pideleri