Kadınlar ve erkekler hakkında doğru bilinen 6 yanlış

Kadın ve erkek arasındaki psikolojik farkların çok belirgin şekilde ayrıldığına inanılır. Kadın ve erkek arasında farkların çok büyük olduğuna, kadın ve erkek arasındaki duygusal farklılıkların keskin çizgilerle ayrıldığına... Aslında durum hiç öyle değildir. Kadın ve erkek arasında cinsel farklar olsa da iki cinsiyet arasında yanlış anlaşılan çok fazla detay var. Kadın ve erkek arasındaki farkları elbette ki ayırabiliriz ancak alışıldık kalıpların içine sıkışmaz yalnız. Aşk Doktoru Mehmeh Coşkundeniz kadınlar ve erkekler hakkında doğru bilinen 6 yanlışı anlattı.

10 Temmuz 2020, Cuma 09:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Evlilik delisi erkekler

Evlilik delisi erkekler

Hep sanılır ki evlenmeyi isteyen kadındır, erkekse evlilik sözünü duyunca kaçar. Durum öyle değil hanımlar beyler. Bir araştırmada erkeklere “Hayattaki amacınız nedir?” diye sorulmuş. Yüzde 96’sı “Evlenmek” demiş. Demek size hep kalan yüzde 4 rastlıyor! 

Maço değil şövalye

Maço değil şövalye

Bizde ‘maço’ denilince, vurduğu yerden ses getiren, kıskanç mı kıskanç, kibarlıktan nasibini almamış erkek akla geliyor. Oysa İspanyolca ‘macho’dan gelen bu kelime kadını için ölmeyi göze alabilen ve hiçbir fedakarlıktan çekinmeyen şövalyelerin lakabıdır. 

Erkekler de orgazm taklidi yapar

Erkekler de orgazm taklidi yapar

Seks sırasında kadınların orgazm taklidi yaptığı bilinir. Erkeklerinse fiziksel boşalmayla orgazm olduklarından bu taklidi yapamayacaklarına inanılır. Hayır öyle değil! Erkeklerin üçte biri hayatlarında en az 1 kez orgazm taklidi yapıyor.

Bugün olmaz hayatım

Bugün olmaz hayatım

Erkeklerin her zaman sekse hazır olduğu sanılır. Gerçekte ise stres, yoğun çalışma gibi dış etkenler erkeğin seks yapma isteğini azaltabiliyor. Yani erkekler de ‘Başım ağrıyor’ diyebilir. Ama bu hiç istemediği anlamına gelmez, o an istemiyordur o kadar! 

Zeka denince kadınlar

Zeka denince kadınlar

Erkeklerin kadınlardan daha zeki olduğu yönünde genel geçer bir görüş vardır. Bu doğru değil. IQ testlerinde en yüksek puanları kadınlar alıyor. Üstelik tarihte ilk bilgisayar programcısı bir kadındı: Ada Lovelace.

 Aldatmada eşitiz

Aldatmada eşitiz

Aldatma işi hep erkeklerin üzerine yıkılır. Bir araştırmaya göre 6 aydan daha uzun ilişkisi olan kadınların yarısı sevgilisini en az 1 kez aldatmış. Türkiye’de her 3 boşanmanın 1’i ihanet yüzünden. İhanet edenlerin yarısı da kadın!

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Düğün fotoğrafçılarına göre 7 boşanma işareti