Kadınlardan tabutlu yürüyüş

Kadınlardan tabutlu yürüyüş

Beyoğlu'nda toplanan kadınlar, kadın cinayetlerinin ve kadına şiddetin son bulması için yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe oyuncu Neslihan Acar da katıldı.

10 Mart 2012, Cumartesi 00:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Taksim Meydanı’nda toplanan yaklaşık 50 kadın, kadın cinayetlerinin ve kadına şiddetin son bulması için protesto yürüyüşü düzenledi. Meydanda toplanan kadınlar, ‘yaşam hakkımızı alacağız’ pankartı açarak, ‘kadın katillerine indirim değil ağır ceza’, ‘ kadın için bakanlık kurun cinayetleri durdurun’ yazılı dövizler taşıdı.

Beraberinde getirdikleri temsili tabutla yürüyüşe geçen grup yürüyüş boyunca sloganlar attı. Galatasaray Lisesi önüne gelen grup burada önce kısa süreli oturma eylemi yaptı. Daha sonra grup adına basın açıklamasını okuyan İlke Acar, "kadınlara koruma vermeyen savcılar, katillere, tacizcilere ceza indirimi uygulayan mahkemeler, şiddet gören kadınları ölüm yerleri olan evlerine geri gönderen kolluk kuvvetleri, hala kadını değil de aileyi korumayı öncelik kabul eden meclis; ölümlerimizin en üst düzeydeki sorumluları, katillerimizin ortaklarıdır. Bizler öldürülmeden önce gerçek koruma önlemleri istiyoruz. Bizler; yaşam hakkımızı istiyoruz. ‘ şeklinde konuştu. Yürüyüşe destek veren oyuncu Neslihan Acar ise, mevcut yasaların ve cezaların yeterli olmadığını ileri sürdü. Grup basın açıklamasının ardından dağıldı.

Uğur ALAATTİNOĞLU / İSTANBUL, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Herkes seferber oldu! 14 yaşındaki 2 çocuk her yerde aranıyor