Kadınların çeşitliliğini ve güzelliğini temsil eden tablolar yapıyor

İngiltere'de yaşayan İspanyol genç ressam Elena Gual kendi fırçasının izlerini taşıyan bu kadın resimleri için kadınsı çeşitliliğin güzelliğini tasvir ettiğini söylüyor.

10 Haziran 2021, Perşembe 14:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ressam ve sanatçı Elena Gual, akademik çizim ve resim alanında çalışmalarına Floransa Sanat Akademisi'nde başladıktan sonra klasik ressamların temel ilkeleriyle kendi öz sanatını birleştirmiş


Orada öğrendiğim tekniklerden yararlanarak, akademik çalışmanın ve klasik ressamların temel ilkelerini kapsamaya çalışarak kendi tarzımı geliştirmeye çalıştım. Anatomi, kompozisyon ve ışık anlayışlarını kendi yaklaşımımı kullanarak tercüme etmeye çalışıyorum ”diyor. 

Ressam Gual, Keten üzerine yağlıboya çalışması için “Mükemmelliğin ne olduğunu bazen kendimle tartışırım? Resimde bile bazen kendimi o noktaya kadar zorlamaya çalıştım, tüm özellikleri tamamen aynı, vuruşlar doğru yolu izliyor... kemik yapısının tam olması gereken pozisyonda..." diyor.

Elena Gual, sosyal medya aracılığıyla kadın resimlerine dair bakış açısını ve detayları anlatıyor; "Vücudumuzun sağ ve sol bölgeleri bile farklı! Yani bir bakıma kendi kendime “hayır bu ne mükemmel değil” diye bağırdığımda, gözümüze takılan da bu oluyor diyor ve çalışmalarındaki doğallığa vurgu yapıyor.

"Kalkık bir kaş, daha büyük bir göz, diğerinden daha küçük bir burun... tamam... işe yarıyor, muhtemelen ben sana söyleyene kadar fark etmemiştin... ama sırlarımı seninle paylaşmaktan çekinmiyorum,"


Elena Gual, eserleri İngiltere Londra'daki bir sanat galerisinde sergileniyor.

Fotoğraflar: @elenagual.art

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Muse Contemporary Galeri'nin ilk sergisi "Kontrast" ziyaretçilerini bekliyor