Kadınların cinsel ilişkiden kaçınması gereken durumlar

Cinsel ilişki uygun ve sağlıklı koşullar altında yapıldığı zaman partnerimizle aramızdaki bağı güçlendirir ve kadın sağlığına olumlu katkılar yapar. Ancak kadınların sağlıkları için cinsel ilişkiden kaçınması gereken özel durumlar da vardır. İşte cinsel ilişkiden sakınmamızı gerektiren o özel durumlar...

02 Ağustos 2019, Cuma 10:41
A A
1. BİR JİNEKOLOG RANDEVUSUNDAN ÖNCE

1. BİR JİNEKOLOG RANDEVUSUNDAN ÖNCE

Seks yapmamanız gereken en önemli zamanlardan biri, önünüzdeki birkaç saat içinde jinekologda randevunuzun olduğu bir zamandır. Tabii ki, eşinizle seks yapmak sağlığınızı olumsuz bir şekilde etkilemez, ancak ekstra sürtünme, çarpma ve potansiyel semen birikintileri, jinekoloğunuzun isteyeceği herhangi bir testin sonuçlarının yanlış ya da yetersiz çıkmasına neden olabilir. En iyi sonuçlar için, ziyaret gününde sevişmekten kaçının!

2. MİDE PROBLEMLERİ YAŞIYORSANIZ

2. MİDE PROBLEMLERİ YAŞIYORSANIZ

Mide problemler ile uğraşırken seksi bir ruh halinde olmanız pek olası değildir, ancak olasılığı göz önünde bulundurmanız durumunda, vajinal penetrasyonun rektuma oldukça yakın olduğu için semptomlarınızı kötüleştirmeye neden olur, bu da iyileşme sürecini geciktirir.

3. AĞDADAN SONRA

3. AĞDADAN SONRA

Özellikle bikini bölgesine uyguladığınız ağdandan sonra seks yapmak pek mantıklı değildir. Cinsel ilişki sırasında yaşanan sürtünme, tahrişe ve kıl dönmesine neden olabilir.

4. HAVUZDAN ÇIKTIKTAN HEMEN SONRA

4. HAVUZDAN ÇIKTIKTAN HEMEN SONRA

Bir yüzme havuzu veya spa keyfinden hemen sonra yatağa atlamak iyi bir fikir değildir. Havuzların klor içeriği çok yüksek olabilir ve kimyasal çok aşındırıcıdır. Genital bölgeniz çok hassastır ve klorun sertliği nedeniyle ekstra tahrişe ve ağrıya neden olma potansiyeline sahiptir.

5. BİR ENFEKSİYONLA SAVAŞIRKEN

5. BİR ENFEKSİYONLA SAVAŞIRKEN

Partneriniz ne kadar ısrar ederse etsin enfeksiyonla mücadele ediyorsanız, her şey çözülmeden seks yapmayı düşünmemelisiniz. Enfeksiyonu eşinize bulaştırma tehlikesi olmasa bile, seks yapmanın fiziksel eylem, enfeksiyonla yapılan mücadeledeki ilerlemeniz büyük olasılıkla durduracaktır. Enfeksiyon bir cinsel yolla bulaşan hastalıksa, seks kesinlikle yapılmamalıdır.

6. KORUMASIZ OLDUĞUNUZ ZAMAN

6. KORUMASIZ OLDUĞUNUZ ZAMAN

Eğer bir bebek sahibi olmak için çabalamıyorsanız korunmasız ilişkiye girmeyin. Prezervatif, hap ya da diğer korunma yöntemlerinden birini kullanmanız daha sağlıklı bir ilişkinin olmazsa olmazıdır. Korunmasız sekse hayır demelisiniz.

7. AKRAN BASKISI

7. AKRAN BASKISI

Hiçbir şey için acele etmeyin. Seks için doğru ve ideal bir yaş yoktur. Kendinizi ne zaman hazır hissediyorsanız o zaman yapmalısınız. Akranlarınızın sözlerine baskısına kulak asmayın.

(Hürriyet Aile)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Gün içerisinde sık sık tartılmak bakın neye yol açıyor