Erkekler için bakım saati! Kadınlar en çok bu 10 bölgenize bakıyor

Kadınlar erkeklerde neye dikkat eder? Bunu bilmeli ve ona göre davranmalıyız. Kadınlar erkeklerde ilk 6 saniyede dikkat ettiği 6 şey ne mesela? Böyle bir şeyin varlığından bile haberdar mıydınız? Sanmıyoruz. Kadınların erkekte neye önem verir? Bizce çok önemli bir soru. Erkek bakımı o zaman daha isabetli olabilir. Mesela kısa tırnak mı, uzun tırnak mı? Sakallar nasıl olmalı? İşte Kadınların erkeklerde en dikkat ettiği 10 bölgeye bakım önerileri!

21 Ağustos 2020, Cuma 16:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Beyaz saçları sakın boyamayın

Beyaz saçları sakın boyamayın

Gözlük gibi gri saç da olgunluk ve tecrübenin göstergesidir. Son zamanlarda büyük bir çevrimiçi buluşma sitesi tarafından yapılan bir ankete göre, kadınların yüzde 72'si gri saçların 'seksi' ve 'çekici' olduğunu belirtti. Saçlarınız genç yaşta grileşmiş olsa bile, bu görünüme sahip olmak size duyulan güveni artırıyor. Dikkat edin, boyanmış saçlardan bahsetmiyoruz. 

 Yara izlerini kapatmayın

Yara izlerini kapatmayın

Başta garip gelebilir ama yara izleri sizi hasarlı bir ürün olarak göstermez. Çünkü kadınlar savaş yaralarınızın ardındaki hikayelerden etkilenirler. Ayrıca size gizem, sağlamlık ve erkeklik havası verir. Liverpool Üniversitesi tarafından yapılan araştırma; kadınların yara izlerini, cesaret ve sağlıkla ilişkilendirdiğini belirtti.

 Kaşlarınızı almayın

Kaşlarınızı almayın

Bir çift kalın kaş kadınlar tarafından gerçekten beğenilen bir şey. Dağınık ve karmaşık görünenlerden bahsetmiyoruz. Gözlerinizi ortaya çıkaran kalın kaşlarınız sayesinde, gözlerinize dikkat çekebilir ve bakışlarınızla kadınları etkileyebilirsiniz. Ve unutmayın ki; erkeklik hormonunun en önemlisi testosteronun en belirgin hali vücudunuzdaki tüylerdir.


 Tırnakları düzenli olarak kesin

Tırnakları düzenli olarak kesin

Öncelikle, gitar da çalsanız, tırnaklarınızı kullanmanızı gerektiren herhangi bir iş yapsanız da kadınlar erkeklerde uzun tırnak sevmiyor. Bunun birinci nedeni, feminen durması. İkinci nedeni ise tahmin etmesi zor değil, hijyen kuralları. Uzun tırnaklarınız, kadınların elinizi tutmadan önce iki kere düşünmesine neden olur.

 Güzel kokmayı abartmayın

Güzel kokmayı abartmayın

Evet pek çok kadın parfümü sever ancak parfüm kutusuna düşmüş gibi kokarsanız cool görünmekten uzak bir profil çizersiniz. Güzel kokun ama abartılısı 'fazla özenli' görünmenize neden olur. 


 Kılı tüyü ne yapmalı?

Kılı tüyü ne yapmalı?

Daha önce de söylemiştik, dozunda bir kıl oranı testosteron hormonunun iyi çalıştığına işarettir. Bu nedenle göğüs ve sırt bölgenizin kaymak gibi olmasına gerek yok. Eğer aşırı derecede kıllı değilseniz, olduğu haline bırakın. Hatta kadınlar daha erkeksi bir görünüm için koltukaltındaki 'normal miktardaki' kıldan da hoşlanır. Ancak uzaktan da simsiyah görünen kıllarınız varsa belki bir ağdacıya görünmeyi değerlendirebilirsiniz. 

 Optik lense geçmeden önce tekrar düşünün

Optik lense geçmeden önce tekrar düşünün

Stockholm Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre kadınlar, gözlük takmayan erkeklere oranla, takanları daha fazla ilgi çekici buluyor. Peki bunun nedenini hiç düşündünüz mü? Gözlük aslında bir zeka belirtisi. Ve kadınlar zeki erkekleri sever. Pazularınızın büyüklüğünden önce, size üstünlük sağalatacak şey beyninizdir!


Sakallar

Sakallar

Sakallarınızı düzenli aralıklarla kırpabilir, bakımlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Fakat bunu da abartmamak şartıyla. Epilasyon merkezlerinde sakalların başladığı yerle tenin başladığı kısımlar keskin bir çizgiyle ayrılınca hiç de doğal bir görünüm olmuyor. 

Gece bakımı yapın

Gece bakımı yapın

Cilt bakım ürünlerindeki aktif maddelerin emilimi gece uyurken gerçekleşir. Uyku öncesi, bakım için en ideal zamandır. Cilt uyumadan önce tonik yardımıyla canlandırılmalı ve nemlendirici kremle nemlendirilmelidir. 

Siyah noktalara dikkat

Siyah noktalara dikkat

Yüzde ve bedende düzenli olarak ölü derilerden kurtulmak ve cildi tazelemek şart. Yüz günlük olarak temizlense de, duştaki arınma rutininde daha ‘sert’ müdahaleler gerekebiliyor. Bakınız: kese ya da peeling. Erkeklerin yüzlerinde en çok şikayet ettikleri sorun genellikle siyah noktalar oluyor. Sebum oranları kadınlara göre daha yüksek olduğu için düzenli olarak temizlenmemesi halinde yüz siyah noktalara davetiye çıkarabiliyor…

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yüzünüzün farklı yerlerinde çıkan sivilcelerin sebeplerini anlatıyoruz