Kadınların saç bakımı konusunda yaptığı hatalar

Ünlülerin kuaförü Koray Dağıstan özellikle genç kadınların saç bakımı konusunda hatalar yaptığı belirtiyor. Dağıstan'a göre bazı hatalar geri dönülmez sonuçlar verebilir. 20 yıldır bu mesleği yapan Koray Dağıstan saç bakımı ile ilgili olarak kadınlara şu tüyoları veriyor...

08 Temmuz 2019, Pazartesi 11:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
SAÇ HER GÜN YIKANMAMALI

SAÇ HER GÜN YIKANMAMALI


Kadınların yaptığı en büyük hatalardan biri saçları her gün yıkamak. Özellikle de yağlı saç tipine sahip olan kadınlar bu konuya daha da dikkat etmelidir. Saç ne kadar sık yıkanırsa sebum üretimi de o kadar artar. Üstelik her yıkamadan sonra saçlar yeniden taranırken dökülen saç miktarı da artacaktır. Bu yüzden saç yıkama sıklığı haftada 3 kez ile sınırlandırılmalıdır. 

SAÇLAR DOĞAL OLARAK KURUTULMALI

SAÇLAR DOĞAL OLARAK KURUTULMALI


Saçlar doğal haliyle kurumaya bırakılmalı. Saçları havlu ya da yüksek ısıda saç kurutma makinesi ile kurutmamak gerekir.

KADINLAR SAÇLARINI SÜREKLİ OLARAK TOPLU TUTMAMALI

KADINLAR SAÇLARINI SÜREKLİ OLARAK TOPLU TUTMAMALI

Kadınlar saçlarını sürekli olarak çok sıkı toplamamalı. Saç derisinin hava almaması koparak dökülmelerin önde gelen nedenlerinden biridir. Toplu saç modellerinden hoşlanan kadınlar çok sıkı topuzlar yerine dağınık modelleri tercih etmeliler. Böylece saç kökleri gerilmez ve kopmaz. Ayrıca yeni çıkmaya başlayan ince bebek tüyü saçlarını da kaybetmemiş olurlar. 

SAÇLARDA Kİ KIRIKLARI DÜZENLİ OLARAK ALDIRMAK GEREKİR

SAÇLARDA Kİ KIRIKLARI DÜZENLİ OLARAK ALDIRMAK GEREKİR


Saçları belirli aralıklarla kestirmek, kırık saç uçlarından kurtulmak saçların sağlıkla uzamasını sağlar. Kırık saç uçlarını kestirmediğinizde saçlarınızın daha kolay dolaştığını fark etmişsinizdir. Dolaşan saçlar sağlıklı saçların da kopmasına neden olur. Bu yüzden kırık saç uçlarını saçınızın ihtiyacına göre 8-10 haftada bir kestirin.

SAÇLARA UYGULANACAK ÖZEL İŞLEMLERİ ANCAK USTASI YAPMALI

SAÇLARA UYGULANACAK ÖZEL İŞLEMLERİ ANCAK USTASI YAPMALI


Kadınların yaptığı hatalardan biri de saç açıcı ürünleri evde kendileri uygulamaları. Saç rengini bir iki ton açmak ya da koyulaştırmak kolay bir işlem gibi görülebilir. Fakat saçlarından daha sağlıklı sonuçlar almak istiyorlarsa bu tarz değişiklikleri kuaförlerine bırakmaları daha doğru olacaktır.


YAŞLANAN SAÇ ÖLMEYE MAHKUMDUR

YAŞLANAN SAÇ ÖLMEYE MAHKUMDUR


Düzenli bir şekilde saç bakımlarını yaptırmak saçların sertleşerek, kırılmasını ve dökülmesini engeller. Fön, maşa, saç düzleştirici gibi saç şekillendiriciler, saç tellerinin içindeki keratinin kurumasına, saçın kırılmasına, çatallaşmasına ve yaşlanmasına sebep olur. Yaşlanmış bir saç ise kuru, cansız ve mat gözükür. Perma, boya gibi saça yapılan kimyasal uygulamalar da saçı yaşlandıran diğer faktörlerdendir. Saça uygulanan keratin botoks bakımlar sayesinde saçlar güçlenir, koparak dökülmeler önlenmiş olur.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Leke tedavisi hakkında merak edilen 8 şeyi aydınlatıyoruz!