Kadınların söylediği alışveriş yalanları

Keyfimiz iyi olduğunda ya da canımız sıkkın olduğunda hiç fark etmez, her kadın için alışveriş bir terapidir. Özellikle indirim dönemlerinde yapılan alışverişler kadınlar için biçilmiş bir kaftandır. Kimi zamanlarda denemeden, bazen etiketine bile bakmadan alışveriş esnasında her kadın kendine yalan söyler. O anda ruhu rahatlatsa da sonrasında farkına varırız. Alışveriş esnasında söylediğiniz yalanlara dikkat edin. İşte alışveriş yalanları...

16 Ağustos 2018, Perşembe 10:23
A A
Terziye Götürürüm

Terziye Götürürüm

Genelde büyük beden alınacak olan kıyafetlerde terziye götürürüm ve kendime göre düzelttiririm yalanı söylenir. Ama birçok kadın terzinin nerede olduğunu hatırlamaz bile. Bu yalana rağmen birçok kadın elinde bulunan ve kendisine büyük olan o parçayı alır. Ama terziye gitmek için bir türlü fırsat bulamaz. Bu parça uzun zaman gardırobunuzda bekler. Hatta belli bir dönemden sonra bir arkadaşa verilir.

Ben Bunu Senelerce Giyerim

Ben Bunu Senelerce Giyerim

Tüm kadınların gardıroplarını açıp 6 aydan daha uzun süreli giydiği parçalara bakması gerekir. Moda bile 6 ay! Bırakın bir kadın bir parçayı birkaç sene boyunca kullansın. Bundan dolayı da kendinize karşı dürüst olun ve bir parça alırken ”6 ay giyebilir miyim?” diye düşünün. Seneler boyunca giyerim diyen kadın kendine yalan söylüyordur.

Sıktı Ama Zaman İçinde Açılır

Sıktı Ama Zaman İçinde Açılır

Bu yalan ayakkabı delisi olan kadınların yalanıdır. Küçük olan ayakkabının açılacağı konusunda yalan atar ve buna kendimizi inandırırız. Ama sonrasında ayakkabının vermiş olduğu rahatsızlıktan ötürü bir kenara nasıl atacağımızı bilemeyiz. Büyük geliyor ise de taban koydurur hallederiz deriz. Ama bu işte taban ile çözülemez.

Trend ve Akımlarla İşim Olmaz

Trend ve Akımlarla İşim Olmaz

Bu yalan en sık outlet alışverişlerinde söylenir. Tredler ile işim olamaz. Peki, gerçekten bir kadın sezon trendlerine takılmaz mı? Outletten designer diye adlandırılan kıyafetleri almak ile mutlu olur mu? Sezon sonu veya birkaç önce trend olan parçaları bile almak bir kadını mutlu eder. Bunun için de yalan söyler.

Kilo Verdiğimde Giyerim

Kilo Verdiğimde Giyerim

Kadınların çoğunluğu her pazartesi rejime başlar. Ama kilo vermekte sabır göstermediği için o pazartesiler hiç bitmez. Buna rağmen indirimlerde görülen küçük bedenli kıyafetler her daim göze sevimli ve cazip gelir. İçine zor bela girilse, hatta bir sosis misali dursa bile, kilo verince giyerim yalanı ile alınır. 

Yatırım Yapılacak Bir Parça

Yatırım Yapılacak Bir Parça

Bu yalan kadınların kendilerine söylemiş olduğu en büyük yalandır. Zaten o gözünüzde özel bir parçadır ve indirime girmeyeceğini düşünürsünüz.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.