Kadınların uzatılan çikolataya hayır diyememesine neden olan lanetli durumlar

Bir diyete bin bir türlü çileyle başlarız. Öncesinde psikolojik olarak hazırlanırız. Sonrasında 'İş yerinde nasıl devam edeceğim, peki pazar kahvaltısını ne yapacağım, her akşam ne pişireceğim' diye düşünür dururuz. Ama imtihanlarımız bununla sınırlı değildir. Bizi diyeti bozmaya zorlayacak bir durum, her gün en az bir tane yaşarız. İşte onlardan bazıları.

04 Şubat 2021, Perşembe 13:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ayrılık acısı

Ayrılık acısı

Bir kadının hem fiziksel hem de ruhsal durumunu ayrılık kadar zorlayan başka bir gerçek daha yok büyük ihtimalle. Artık eski hale gelen o sevgili aramadıkça ve hatta yeni maceralara yelken açtıkça; bünyenin karbonhidrata duyduğu ihtiyaç da zirveyi zorluyor.


 İlişkide her şeyin yolunda gitmeye başladığını hissettiğimiz an

İlişkide her şeyin yolunda gitmeye başladığını hissettiğimiz an

Beni beğenen böyle beğenmiş” düşüncesi bu duruma sebep oluyor. Eğer sevdiğinizle mutlu bir hayat sürüyorsanız ve her şey yolunda gidiyorsa bunun tadını çıkarmak elbette hakkınız; ancak eski halinizden eser kalmayıncaya kadar lahmacuna yüklenmenize gerek yok.

 Tartıda istediğimiz kiloyu görmek

Tartıda istediğimiz kiloyu görmek

Diyetten sonuç aldığınızı, dahası alabildiğinizi hissettiğiniz anda “Biraz daha yesem ne olur ki? Yine kilo alır, yine veririm” gibi bir düşünceye girebilirsiniz. Esas olanın zayıflamak değil sağlıklı beslenmek olduğunu ve sürekli kilo alıp vererek metabolizmanızı da zorlayacağınızı unutmayın.

Regl öncesi dönem

Regl öncesi dönem

Kadınların büyük çoğunluğu her ay diyet karşısında en büyük sınavlarını regl öncesinde veriyor. Bu dönemde bastıran tatlı krizleri anlatılmaz yaşanır cinsten. Açıkçası vücut zaten zor bir dönemden geçtiği için, biraz isteklerine kulak vermekte fayda var. 

  Bayramlarda babaanne ve anneannelerin ısrarları

Bayramlarda babaanne ve anneannelerin ısrarları

Bayram döneminde her şeyden önce ailenin kadınlarının ortaya koyduğu bir emek var. Şerbetli tatlılar, tuzlular, yaprak sarmaları, dolmalar derken o gemiden sağ çıkmak çok zor. Üstelik belirli bir yaşın üstündeki akrabalar zayıf olmayı da o kadar makbul karşılamıyor. Derdinizi kimseye kolay kolay anlatamayacağınız için en iyisi birbirinden güzel, el yapımı lezzetlerin keyfini çıkarmaya bakın.

 Pazartesi günleri, her ayın 1'i, yılbaşınıne ertesi günü

Pazartesi günleri, her ayın 1'i, yılbaşınıne ertesi günü

Genellikle yılbaşının hemen öncesinde, “Nasıl olsa yeni yıl kararlarım çerçevesinde bu kiloları veririm” diyen çok oluyor. İşler çoğu zaman öyle gitmiyor tabii... Pazartesi diyete başlama düşüncesiyle Pazar gecesi alkolün, tatlının ya da hamur işlerinin dibine vuranlardan olmayın. Her hafta bu döngüde yaşamak, size faydadan çok zarar getirebilir.


Diyette geçirilen iyi bir günün gecesi

Diyette geçirilen iyi bir günün gecesi

Başarılı bir diyet gününün artık sonu, gece geç saatler... Buzdolabından yükselen o çağrıyı almayan var mıdır? Dolabın önünden geçip gitmek işte öylesi zamanlarda gerçekten mümkün değil. Üstüne bir de “Bir kereden bir şey olmaz” düşüncesi eklenince, bütün günün emeği o saniyede çöpe gidebilir. En iyisi böyle riskli durumlara karşı, dolapta işe yarar bir şey bırakmamak. Karşınıza en fazla yulaf çıkmalı ki, kendinizi de diyetinizi de yakmayın.

 Kız geceleri

Kız geceleri

Kadınların bir araya geldiklerinde bitmek bilmeyen uzun sohbetleri meşhur. Özellikle de katılımcılardan birinde patlamaya hazır bomba niteliğinde bir haber varsa; buna cips, patlamış mısır ya da bol tuzlu ay çekirdeği eşlik etmezse olmaz. Nasıl desek, bu muhabbetin ruhuna aykırı bir durum.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kilo vermenizi engelleyen hatta sakatlanmaya neden olan 10 egzersiz hatası