Kadınların ve erkeklerin romantizme bakış açısı: Bir erkek Sevgililer Günü'nde nasıl bir sürpriz bekler?

Sürprizlerinizi genelde nasıl hazırlıyorsunuz? "Bana yapılsa mutlu olur muyum? Olurum. O zaman ben de ona aynısını yapayım..." Ama aslında işler pek de yürümüyor. Bir kadının çok romantik bulduğu bir sürprize, erkek tarafından 'saçma' yaftası yapıştırılabiliyor. Peki kadınların romantizm anlayışıyla kimi zaman dalga geçen, çoğu zaman anlamsız bulan bir erkeğe göre gerçek bir romantik sürpriz nasıl olur? Bu sene Sevgililer Günü'nde nasıl bir sürpriz hazırlayacağınızı anlatıyoruz.

06 Şubat 2021, Cumartesi 16:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kadınlar için romantik bir akşam yemeği

Şık bir restoranda mum ışığında bir masa. Şık ve temiz giyinmiş bir erkek. Belki elinde bir çiçek. Düşüncesi bile içimizi eritir. 

Erkekler için romantik bir akşam yemeği

Erkekler için romantik bir akşam yemeği

Erkeklerin romantik bir akşam yemeğinde de şık bir restoran olabilir ancak onlar için eşlerinin ya da sevgililerinin hazırladığı bir yemek çok daha güzel bir seçenektir. Hele bir de sevdiği bir yemekse. Çünkü erkekler kadınlara göre daha eski kafalıdır, kendilerini 'erkek gibi' hissetmeyi, hissettirilmeyi severler. Böyle bir akşam yemeği, onlara önemsendiklerini gösterir. Erkekler spontane anları daha çok sever. 

 Kadınlar için romantik bir pazar günü

Kadınlar için romantik bir pazar günü

Rahat bir otel odası, oda kahvaltısı dahil elbette. Şöminesi varsa efsane olur. Minderin önünde edilen uzun ve upuzun sohbetler. 


 Erkekler için romantik bir pazar günü

Erkekler için romantik bir pazar günü

Çoğu erkek kendini şöminenin karşısında saatlerce sohbet ederken ya da sahilde yıldızları izlerken hayal edemez. En azından balık tutma, kayak gibi akivitelerin kapanışı olarak yapılmadığı sürece... Dediğimiz gibi spontane romantizmleri severler. Böyle anlarda şunu düşünürler kankalarıyla karşılaşmamayı dilerler. Sahilde el ele romantik bir yürüyüşte birileriyle karşılacaklar diye ödleri kopar. Denizde geçirilen uzun bir günün ardından bomboş şezlonglarda soğuk bir şeyler içmek onlar için daha çekicidir. 

Kadınlar romantik filmlere nasıl bakar?

Kadınlar romantik filmlere nasıl bakar?

Rahat bir kanepe, sevdiği atıştırmalıklar. Hangi kadın loş ışıkta sevdiği film karşısındayken sevdiğiyle sarmaş dolaş yatmak istemez. Hele onun seçtiği bir filmse... 


Erkekler romantik filmlere nasıl bakar?

Erkekler romantik filmlere nasıl bakar?

Aksiyon yok, macera yok, komedi yok... Ben bu filmi neden izliyorum diye bakarlar. Heyecanlanmıyorum, devamını merak etmiyorum, sinirlenmiyorum. Onlara silahlar, siyah takım elbiseler içinde adamlar verin. 

 Kadınlar için romantik bir yatak odası

Kadınlar için romantik bir yatak odası

Yatağın üstünde gül yaprakları, buzun içinde şampanya ve masaj süper romantik bir akşam yemeği için olmazsa olmazdır. Bir çift tatlı sözden daha tatlı olabilir bu ortam. 

 Erkekler için romantik bir yatak odası

Erkekler için romantik bir yatak odası

Bunun erkek versiyonunda ise direk dansı çalışan bir kadın olabilir. Belki ikisi de biraz sarhoştur ve tam da ihtiyaçları olan müzik çalıyordur. İşte olması gereken yatak odası. 

 Kadınlar için romantik bir sabah

Kadınlar için romantik bir sabah

Tüm sabah yatakta sarılmak, yatağa gelen bir kahvaltı. Uzun ve tutkulu bir sevişme. Sonrasında çıkılan bir yürüyüş. 

  Erkekler için romantik bir sabah

Erkekler için romantik bir sabah

Yatakta sabah çizgi filmlerini izlemek. Kahvaltıdan sonra iskambil kağıtlarıyla oynamak. İşte olabilecek en iyi sabah. 

Mikrofonu erkeklere uzatıyoruz: Sevgililer Günü'nde size ne yapalım?

  • Bize en sevdiğimiz yemeği yapın.
  • Masaj yağlarıyla hazırlanan samimiyetsiz kurguları bir kenara bırakın ve bizi gerçekten istediğinizi gösterin. Hatta söyleyin.
  • Bize hayalinizde giymemizi istediğiniz gömlekleri ve kravatları almayın. Hobilerimizi ve ilgi alanlarımızı önemsediğiniz hediyeler verin. Sevdiğimiz bir oyunun devamı olabilir, olta takımı olabilir, sevdiğimiz bir yazarın özel basım kitabı olabilir... Bizi gözlemleyin. Hobilerimiz düşmanlarınız olmasın. 
  • Bize bir not yazın. İçinde bize sahip olmaktan gurur duyduğunuzu, tanıştığımız güne şükrettiğiniz yazsın. 
  • En seksi kıyafetlerinizi giyin ve bizi tekrar tekrar baştan çıkarın.

Son söz: Romantizm, bizim için için içinde kendimizi güvende hissettiğimiz sular değildir. Eğer romantizmin bir reçetesi olsaydı bizim için; içinde seks, eğlence, spontane anlar ve bizi erkek hissettiren detaylar yer alırdı. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Diletta Leotta kimdir?: Can Yaman'ın yeni aşkı Diletta Leotta hakkında 9 soru 9 cevap