Kadir Gecesi ne zaman idrak ediliyor? Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman?

Kadir Gecesi ne zaman idrak ediliyor? Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman?

Ramazan ayının ilk haftası geride kaldı. Günler birer birer eksilirken Kadir Gecesi'ne de yavaş yavaş yaklaşıyoruz. İslam alemi ilk olarak Kadir Gecesi'ni ardından da Ramazan Bayramı'nı karşılayacak. Şimdi Müslümanların cevap aradığı konular arasında Kadir Gecesinin ne zaman idrak edileceği ve Ramazan Bayramı'nın ne zaman kutlanacağı yer alıyor.

13 Mayıs 2019, Pazartesi 15:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Bugün ramazan ayının 8. günü... Bu mübarek ayın bitimine 21 gün kaldı. Müminlerin ilk olarak sabırsızlıkla beklediği gün Kadir Gecesi... Bin aydan daha hayırlı kabul edilen bu mübarek günün ne zaman idrak edileceği Müslüman vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlanırken "Ramazan Bayramı ne zaman?" sorusu da mühim bir yer tutuyor.

RAMAZAN NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı'nın ilk günü 4 Haziran Salı, 2. günü 5 Haziran Çarşamba ve 3. günü 6 Haziran Perşembe günü kutlanacak. Kadir Gecesi ise 31 Mayıs günü idrak edilecek.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı bu yıl ağustos ayına denk geliyor. Arefe günü 10 Ağustos Cumartesi gününe denk gelirken Kurban Bayramı'nın 1. günü 11 Ağustos Pazar, 2. günü 12 Ağustos Pazartesi, 3. günü 13 Ağustos Salı ve 4. günü 11 Ağustos Çarşamba günü kutlanacak?

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Osman Kavala hakkında yeniden gözaltı kararı