Kadir Gecesi ne zaman? Ramazan Bayramı hangi gün?

Kadir Gecesi ne zaman? Ramazan Bayramı hangi gün?

Bugün mübarek ramazan ayının 14. günü... Bu hayırlı ayın bitimine 15 gün kaldı. Müminlerin ilk olarak sabırsızlıkla beklediği gün Kadir Gecesi... Bin aydan daha hayırlı kabul edilen bu mübarek günün ne zaman idrak edileceği Müslüman vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlanırken "Ramazan Bayramı ne zaman?" sorusu da mühim bir yer tutuyor.

19 Mayıs 2019, Pazar 10:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ramazan ayının üzerinden 2 hafta geçti. geriye kaldı 2 hafta daha... Müslümanlar Kadir Gecesi'ni bekliyor. Ardından da Ramazan Bayramı kutlanacak. İslam aleminin şu sıralar sıklıkla yönelttiği soru ise "Ramazan Bayramı ne zaman?" ve "Kadir Gecesi hangi gün?" şeklinde...

RAMAZAN NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı'nın ilk günü 4 Haziran Salı, 2. günü 5 Haziran Çarşamba ve 3. günü 6 Haziran Perşembe günü kutlanacak. Kadir Gecesi ise 31 Mayıs günü idrak edilecek.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı bu yıl ağustos ayına denk geliyor. Arefe günü 10 Ağustos Cumartesi gününe denk gelirken Kurban Bayramı'nın 1. günü 11 Ağustos Pazar, 2. günü 12 Ağustos Pazartesi, 3. günü 13 Ağustos Salı ve 4. günü 11 Ağustos Çarşamba günü kutlanacak?

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yükseköğretim Kurulu (YÖK) sözleşmeli bilişim personeli alıyor