Kadir Gecesi’nde camiler doldu taştı

Kur'an-ı Kerim'in indirildiği ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nde Türkiye'nin dört bir yanındaki camiler doldu taştı

31 Mayıs 2019, Cuma 23:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
EDİRNE

EDİRNE

Edirne'de vatandaşlar, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan tarihi Selimiye Camisi'nde, Kadir Gecesi'ni idrak etti.

MALATYA

MALATYA

Malatya Valisi Aydın Baruş da camide vatandaşlarla Kadir Gecesi'ni idrak etti. 

Darende ilçesinde de Kadir Gecesi dolayısıyla Somuncu Baba Külliyesi'ne gelen vatandaşlar, namaz kılıp dua etti. Teravih namazının ardından camideki Sakal-ı Şerif de ziyarete açıldı. 

Vatandaşlar, hafızların okuduğu salavatlar eşliğinde Sakal-ı Şerif'i ziyaret etti.

İSTANBUL

İSTANBUL

Büyük Çamlıca Camii, Kadir Gecesi’nde doldu taştı. Kadir Gecesi’nde manzarasıyla kendine hayran bırakan Büyük Çamlıca Camii havadan görüntülendi.


Büyük Çamlıca Camii yapımının ardından ilk Kadir Gecesi’nde doldu taştı. Vatandaşlar camiye akın ederken, caminin dolmasıyla bazı vatandaşlar namazlarını dışarda kıldı. Öte yandan Büyük Çamlıca Camii, Kadir gecesi havadan görüntülendi. Cami manzarasıyla kendine bir kez daha hayran bıraktı.


ELAZIĞ

ELAZIĞ

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da Kadir Gecesi nedeniyle vatandaşlar başta İzzetpaşa Camii olmak üzere tüm camileri doldurdu.


Kur'an-ı Kerim'in indirildiği ve bin aydan daha hayırlı olan gecede cemaat geceyi namaz kılıp dualarla geçirdi. Yapılan duaların ardından vatandaşlar teravih namazı kıldı. 

BURSA

BURSA

Bursalı vatandaşlar, Kadir Gecesi vesilesiyle Ulu Cami'ye akın etti.

KAHRAMANMRAŞ

KAHRAMANMRAŞ

Kahramanmaraş'ta vatandaşlar, Abdulhamithan Camisini doldurdu. Camiye sığmayan vatandaşlar namazlarını avluda kıldı.

ŞANLIURFA

ŞANLIURFA

Türkiye'nin önemli inanç merkezlerinden Şanlıurfa'da Kadir Gecesi dolayısıyla vatandaşlar, camilere akın etti.

TOKAT

TOKAT

Tokat'ta, Kadir Gecesi dolayısıyla kent merkezindeki camilerde yoğunluk yaşandı. Tarihi Ali Paşa camisinde vatandaşlar Kur'an-ı Kerim okudu ve dua etti. 

KOCAELİ

KOCAELİ

Kadir Gecesi dolayısıyla Kocaeli'deki vatandaşlar, teravih namazı için camilere akın etti. Birçok vatandaş, camilerin dolması nedeniyle namazlarını avluda kıldı.

HATAY

HATAY

İslam dininde 'bin aydan daha hayırlı olduğu' kabul edilen Kadir Gecesi, Anadolu'nun ilk camisi olarak bilinen Habib-i Neccar Camisi'nde idrak edildi. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uzmanlardan korkutan uyarı! Sel, fırtına, dolu, kuraklık...