Kafayı Türklerle bozmuş

Norveçli katliam zanlısının internette yayınladığı 1518 sayfalık metinde 730 kez Türk ve Türkiye ifadesi geçiyor

25 Temmuz 2011, Pazartesi 09:07
A A
Kafayı Türklerle bozmuş

Norveç ’te geçtiğimiz cuma günü 1 günde 68 kişiyi öldürerek son yılların en büyük katliamını gerçekleştiren aşırı milliyetçi 32 yaşındaki Norveçli Anders Behring Breivik'le ilgili detaylar aydınlanıyor.

Breivik'in yayımladığı manifestoya göre, saygı duyduğu liderler arasında Atatürk de var ama “Atatürk yaklaşımı başarısız oldu” diyor. Türkiye’nin giderek İslamlaştığını söyleyerek NATO’dan çıkarılmasını istiyor. Türkler’in Selçuklular’dan bu yana Hristiyanlar’a katliam uyguladığını iddia ediyor

>> ŞEYTANİ PLANLAR: YILDA 45 BİN KİŞİ ÖLDÜRSEK YETER

Breivik, internette 12 dakikalık bir video kaydıyla birlikte yayınladığı terör manifestosunu eylemden 6 saat önce Facebook’tan tanıdığı 7 bine yakın insana gönderdi. Video görüntüsünde Selçuklular’ı, Osmanlılar’ı, Türkiye’yi ve Türkler’i ağır ifadelerle suçladı. Biyografisinde ise Türkiye’yi ziyaret ettiği görülüyor.

Yeni bir Haçlı Seferi olsun

Breivik, “Bir Avrupa Bağımsızlık Bildirgesi 2083” adını verdiği menifestosunda Avrupa’nın İslamlaştığını savunarak yeni bir Haçlı Seferi çağrısı yapıyor. Avrupa’da Müslüman nüfusunun yoğun olduğu ülkelerin listesini çıkaran Norveçli’ye göre ilk hedef alınması gereken ülke Fransa.

Selçuklular ile başlıyor

Norveçli’nin manifestodaki en büyük söylemi, Müslümanlar’ın ve özellikle de Türkler’in yüzlerce yıldır Hristiyanlar’a karşı zulüm uyguladıkları ve kendilerinden farklı dinden olan kişileri katlettiği şeklinde. Bunu anlatmak için yüzlerce sayfa yazı yazan saldırgan Selçuklular’ın Anadolu topraklarına gelmesiyle başladı.

Hristiyanlar’ın nüfus tablosu

Eylemci, Anadolu’da Hristiyanlar’a yönelik yüzlerce yıldır devam eden bir sürgün politikası olduğunu ispat etmek için 1300’lü yıllardan günümüze Anadolu topraklarında yaşayan Hristiyanlar’ın oranını gösteren bir tabloyu da manifestosuna ekledi. Buna göre 1300’lerde yüzde 95 olan Hristiyanlar’ın oranı yüzde 3’e geriledi.

Kazıklı’ya övgü var

Breivik, Fatih’in İstanbul’u fethettikten sonra Avrupa’ya yayılma amacı güttüğünü belirttikten sonra, kendisine gönderilen Osmanlı elçilerini de kazığa oturttuğu için Kazıklı Voyvoda unvanını alan Vlad Tepes’e övgüler yağdırıyor. Papa’nın 1459’daki Haçlı Seferi çağrısına tek olumlu yanıt veren -ve 50 bin Osmanlı askerini öldüren Avrupalı liderin de o olduğunu belirtti.

Soykırım’ ve Sevr

Manifestoda Türkler’in Hristiyanlara karşı “katliamları” anlatılırken en geniş yerlerden biri Ermeni iddialarına ayrıldı. Türkler’in 1.5 milyon Ermeni’yi katlederek soykırım yaptığı iddiası anlatıldıktan sonra Enver ve Talat Paşa ile Atatürk’ün katliamı kabul ettiğini gösteren sözde ifadeleri de metinde yer aldı. Kurtuluş Savaşı’nı Yunan soykırımı olarak nakleden Breivik, Sevr anlaşmasının Avrupa’nın baskısıyla yürülüğe konması gerektiğini savunuyor.

‘Türk hoşgörüsü yok’

Türkler’in dünyada hoşgörülü insanlar olarak tanındığını hatırlatan Norveçli, “Türkiye’de taşrada bir kente üzerinde haç sembolü olan bir kıyafetle gidin bakalım. Dayak yemeniz ya da öldürülmeniz ne kadar zaman alacak?” diye soruyor.

NATO’dan atmalısınız

Norveçli’ye göre Osmanlı’dan Türkiye Cumhuriyeti’ne geçiş sürecinde kendisinin de etkilendiği devlet adamları arasında gösterdiği Atatürk’ün uyguladığı laikleşme yaklaşımı başarısız oldu. Caniye göre Başbakan Erdoğan, Erbakan’ın yolunu izliyor ve Türkiye’yi giderek İslamlaştırıyor. Türkiye’nin AB’ye üye olması Avrupa’nın “Eurabia” olmasına ve İslamlaşmasına sebep olacak. Bu nedenle Türkiye’ye kapılar kesinlikle kapatılmalı. Türkiye NATO’dan atılmalı.

Ergenekon başarısız oldu

Anders Behring Breivik, Türkiye’de ordu gibi bazı güçlerin bu İslamlaşmayı engellemek için darbeler yaptığını da hatırlatarak son darbe girişimi olarak da Ergenekon’u aktardı. Manifestosuna Ergenekon örgütünün bir de kadro yapılandırmasını isim isim koyan Norveçli, şebekenin darbeyi gerçekleştirmekte başarısız olduğunun altını çizdi ve “case study” (vaka çalışması) olarak inceledi.

Arkadaşım Elif’in sonu

Saldırgan ilkokulda Elif adında bir sınıf arkadaşı olduğunu bir gün babasının “Sen Norveçliler gibi oldun” diyerek Elif’i okuldan alıp Türkiye’ye gönderdiğini de nakletti.

VATAN

2

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Amy Winehouse öldü