'Kafese girmeyiz'

Kafes Eylem Planı dün Başbakan Erdoğan'ın da gündemindeydi

23 Kasım 2009, Pazartesi 05:00
A A

TARAF İDDİA ETMİŞTİ

Taraf gazetesi geçtiğimiz hafta, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde cuntacı bir grubun olduğunu iddia etmişti. AK Parti’yi hedef haline getirmek amacıyla ‘Kafes’ adıyla bir eylem planı hazırlayan cuntanın, gayrımüslimlere ve Alevilere silahlı saldırılar düzenlemeyi planladığı öne sürülmüştü. Genelkurmay Başkanlığı, haberle ilgili olarak Taraf gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Kafes Eylem Planı dün Başbakan Erdoğan’ın da gündemindeydi.

ERGENEKON’A GİRMİŞ

AK Parti’nin Kızılcahamam’da düzenlediği kampın son gününde partililere seslenen Erdoğan, Ergenekon dosyası içinde yer aldığı öne sürülen Kafes Eylem Planı’na göndermede bulunarak şöyle dedi: “Hiçbir tehdit, kirli senaryo, hukuk dışı örgütlenme bu ülkenin kutlu yürüyüşünü durduramayacaktır. Bu millet kendisini dar kalıplara sokmaya çalışanlara kendisini kafeslere hapsetmek isteyenlere her zaman yanıtını vermiştir, bundan sonra hiç şüpheniz olmasın yine verecektir.”

ROMAN AÇILIMI ARALIKTA

‘Demokratik Açılım’a da değinen Erdoğan şunları söyledi: “Medyada bayrağımızı, İstiklal Marşı’mızı, sınırlarımızı tartışma konusu yapmak açık bir tahrikten başka bir şey değil. Ülkemin üzerinde operasyona, ameliyata asla müsaade etmem.” Öte yandan Kızılcahamam kampında Devlet Bakanı Faruk Çelik, 2010’un ilk yarısında Alevi açılımıyla ilgili önemli gelişmeler yaşanacağını söyledi. Çelik, 10 Aralık’ta ilk Roman Çalıştayı’nın İstanbul’da toplanacağını da kaydetti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.