Kafes'te ifade sırası amirallerde

Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Kadir Sağdıç ile İzmir Foça Çıkarma Filosu Komutanlığı'nda görevli Tuğamiral Mehmet Ilgar'ın da talimatla ifadesinin alınacağı öğrenildi

11 Şubat 2010, Perşembe 05:00
A A
Kafes'te ifade sırası amirallerde

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı içinde örgütlenen bir grubun ‘Kafes’ adlı darbe planı yaptığı iddia edilmişti. İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet savcılarınca yürütülen Kafes Operasyonu Eylem Planı’na ilişkin soruşturmada 41 kişi sorgulanmıştı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli 7 askeri personel soruşturma kapsamında tutuklanmıştı.

Soruşturma kapsamında adı geçen Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Kadir Sağdıç ile İzmir Foça Çıkarma Filosu Komutanlığı’nda görevli Tuğamiral Mehmet Ilgar’ın da talimatla ifadesinin alınacağı öğrenildi. Emekli Koramiral Ali Feyyaz Öğütçü’nün ise ifadesinin alınması için henüz bir girişimde bulunulmadı.

Poyrazköy Soruşturması kapsamında tutuklanan emekli Binbaşı Levent Bektaş’ın bürosunda CD ele geçtiği bildirilmişti. CD’de Kafes adlı darbe planının ayrıntılarının bulunduğu öne sürülmüştü. CD’de gayrimüslimlere yönelik suikast planlarının yer aldığı iddia edil

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.