Kağıthane'de lodos çatı uçurdu

İstanbul'da lodos etkili oluyor. Kağıthane Seyrantepe Mahallesi Çelikay Caddesi üzerinde bulunan 5 katlı bir binanın çatısı şiddetli lodos nedeniyle saat 06.00 sıralarında uçtu.

Son Güncelleme:
A A
Kağıthane'de lodos çatı uçurdu

Çatıdan kopan moloz parçaları önce yan binanın üzerine ardından caddeye düştü. O sırada yolda araç ve insanların olmaması, olası bir faciayı önledi. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen polis ekipleri bina sahiplerinden bilgi aldı.

'YATAKTAN FIRLADIK NE OLDU DİYE'

Çatısı hasar gören bina sahibi Ergin Bulut, "Yan binada yeni bir çıkma bir çatı yapılmış. Rüzgar nedeniyle bu yeni yapılan çatıdaki beton parçaları önce bizim çatının üzerine daha sonra yere düşüyor. Allah'tan bir can kaybı olmadı, o sırada herhangi biri geçmedi. Biz yataktan fırladık 'ne oldu?' diye Burada hem yaya hem de trafik yoğunluğu oluyor. Yetkililere bildirdik bekliyoruz" dedi.

DAHA GEÇ BİR SAATTE OLSA İNSANLAR ÖLEBİLİRDİ

Daire sahiplerinden Recep Bulut da "Sabah 06.07'de büyük bir gürültüyle yataktan uyandık. Çatının üzerindeki beton parçaları bizim çatının üzerine ve yere cadde üzerine düşmüş. Açtım camı baktım yollara da yıkılmış. Sabah erken saatlerde olduğu için herhangi bir can kaybı olmadı ama biraz daha geç saatte olsaydı insanlar ölebilirdi. Şu an binamızda hasar var belediye ekiplerine bilgi verdik" dedi.

Çatı parçalarının aşağıya düştüğü o güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntelerde molozların düşmesinin hemen öncesinde, yoldan bir kişinin geçtiği görülüyor. Şans eseri bu kişi, herhangi bir yara almadan kurtuluyor. 


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Tipi nedeniyle araçları kara saplandı! Böyle kurtarıldılar