Kağıthane'deki bu görüntüler şaşkınlık yarattı

Kağıthane'deki bu görüntüler şaşkınlık yarattı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında Kağıthane’deki görüntüler şaşkınlık yarattı.

27 Şubat 2021, Cumartesi 18:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Koronavirüs pandemisinde artan vakalar nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından alınan kararla hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Cuma günü saat 21.00’de başlayan kısıtlama Pazartesi 05.00’e kadar devam ediyor. Kısıtlama günlerinde ise vatandaşların mağdur olmaması için saat 17.00’a kadar eve en yakın markete gitmek serbest. Ancak bazı vatandaşlar bu durumu fırsata çevirerek dakikalarca dışarıda kalıyor, park ve bahçelere gidiyor.

Kağıthane Meydanı’ndaki kalabalık görüntüleri ise şaşkınlık yarattı. Sosyal mesafe ve maske kuralına uymadığı görüldü. Dışarı çıkan vatandaşların kimi market için, kimi çocuğunu parka götürdüğünü kimi de hava almaya çıktığını belirtti. Yasak kapsamında uygulanan cezai işlemlerden endişelenmeyen vatandaşların açıklamaları şaşırttı.

"BEN İKİ DEFA HASTALIĞI GEÇİRDİĞİM ZATEN"

Okul arkadaşlarıyla bir araya gelen 5 kişilik grup da sosyal mesafesiz ve maskesiz halde parkta toplandı. Kurs için dışarı çıktıklarını ifade eden öğrencilerden biri yasaktan haberdar olmadığını söyleyerek, "Ben iki defa hastalığı geçirdiğim zaten. O yüzden korkmuyorum. Bize bir şey olmaz" diye konuştu.

"OTURUYORUZ, MUHABBET EDİYORUZ ARKADAŞLARLA"

Ceza yazılması konusunda endişesi olmadığını dile getiren bir vatandaş ise, "Oturuyoruz, muhabbet ediyoruz arkadaşlarla. Çay, sigara içtiğimiz için de maske takmadık. Mahallemizde oturuyoruz. Evim yakın zaten ceza yazılmasından endişeleneceğim bir şey yok" diye konuştu. Bisikletiyle parkta gezen bir genç ise, "Yasaktan muaf değilim ama çıktım. İnsanlar 17.00’ye kadar serbest zaten. Alışverişi bahane edip dışarı çıkıyor, ben de bahane ederek dışarı çıktım" ifadelerini kullandı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İçişleri Bakanlığı duyurdu: Teslim oldular