Kahraman kadın şehitler

Darbecilerin en ağır saldırısını yaptığı Ankara Gölbaşı'nda yer alan Özel Harekat Daire Başkanlığı ve Polis Havacılık Daire Başkanlığı'na yapılan saldırıda 42 polis şehit olmuştu. Saldırıda Özel Harekât Merkezi'nde görevli özel harekatçı 6 kadın polis de şehit oldu

18 Temmuz 2016, Pazartesi 10:08
A A

Darbecilerin en ağır saldırısını yaptığı Ankara Gölbaşı'nda yer alan özel Harekat Daire Başkanlığı ve Polis Havacılık Daire Başkanlığı'na yapılan saldırıda 42 polis şehit olmuştu.

Saldırıda özel Harekât Merkezi'nde görevli özel harekatçı 6 kadın polis de şehit oldu. özel harekatçı komiserler Zeynep Sağır, Selda Güngör, Kübra Doğanay, Demet Sezen ile 1 yıl önce göreve başlayan Cennet Yiğit ve Gülşah Güler hayatını kaybetti.

DİYARBAKIR'DA GöREV YAPMIŞTI Saldırıda hayatını kaybeden özel Harekat komiseri Kübra Aydoğan'ın Diyarbakır'da birçok terör operasyonunda yer aldığı, kısa bir süre önce Ankara'ya tayin olduğu ortaya çıktı. Aydoğan'ın yakınları, “Diyarbakır'da teröristlerin yapamadığını devletin içindeki hainler yaptı”diyerek tepki gösterdi. Şehit polis Kübra Doğanay memleketi Kayseri Yeşilhisar'da toprağa verildi.

POLİS OLMAK HAYALLERİYDİ 2015 yılında Gazi üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-İş öğretmenliği Bölümü'nden henüz mezun olan Gülşah Güler ve Cennet Yiğit hayalleri olan polislik mesleğini tercih etti. İkili bir yıl önce komiser adayı olmuştu.

çOCUĞUNU BIRAKIP GöREVE GİTTİ Şehit özel Harekat Komiseri Demet Sezen'in 3 yaşındaki oğlunu evde bırakıp göreve gittiği ortaya çıktı. Şehit haberinin sosyal medyada yayılmasının ardından bir şehit yakını yaptığı paylaşımda Sezen'in kendilerine cenaze töreninde “Dik durun ablam ağlamayın. Düşmanları güldürmeyelim. Şehitlik, şahadet en büyük mertebe” dediğini ifade etti.

'BU KADAR ŞEHİT YETER' DEMİŞTİ 4 yıl Kuveyt'te görev yaptıktan sonra Türkiye'ye dönen ve özel Harekat'ta başkomiserlik yapan Zeynep Sağır 2 ay önce Sivas'tan Ankara'ya atanmıştı. Emekli polis eşi Oktay Sağır ile birlikte Gölbaşı'nda görev yapan, Emir (8) ve Doğukan(10) adında iki çocuğu olan Şehit Başkomiser Zeynep Sağır bir süre önce sosyal medya hesabından çocuklarıyla fotoğrafını paylaşarak “Bu kadar şehit yeter” notunu düşmüştü.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.