Kahraman Kıral: Türkiye'nin en şanslı çocuklarından biriyim

Daha 9 yaşındayken Halit Akçatepe ve Tarık Akan'la birlikte rol aldığı 'Canım Kardeşim' filmiyle hafızalarda yer edinen Kahraman Kıral, Yeşilçam ustaları hakkında konuştu

05 Temmuz 2017, Çarşamba 10:45
A A

Halit Akçatepe ve Tarık Akan'la birlikte 'Canım Kardeşim' filminde küçük oyuncu olarak rol alan Kahraman Kıral, şimdi 53 yaşında. 9 yaşındaki oyunculuk performansıyla seyircinin gönlünde taht kuran Kıral, şimdi mobilyacılık yapıyor.

'Canım Kardeşim' filminden bir ağabey-kardeş filmi olarak bahseden Kahraman Kıral, ''Tarık ve Halit ağabeyler de bana kardeşleri gibi davrandı'' dedi.

Kahraman Kıral, Milliyet gazetesine verdiği röportajda, filmle ilgili bir anısını şöyle anlattı: ''Ben duygusal biriyim, çocuk yaşta da öyleydim. 'Bu sahnede ağla Kahraman' derdi Ertem (Eğilmez) Ağabey, ağlardım. Bir sahnede yine ağlamam gerekiyor. Ertem Ağabey 'Ağla' diyor, yok ağlayamıyorum. Ertem ağabey dünya iyisi bir insandır ama işini yaparken çok serttir. Oradan bana bağırıyor, korkup ağlarım diye. Yok, çıkmıyor gözümden yaş. Ertem Ağabey, ‘Tarık bir sigara yak’ dedi. Tarık Ağabey yaktı. 'Üfle şunun gözüne' dedi. Gözümden yaşlar gelmeye başladı.''

Çocuk oyuncu olarak 15 filmde rol alan, daha sonra sinemayı bırakan Kahraman Kıral, oyunculuğu bıraktıktan sonra Tarık Akan'la hiç görüşmediğini söyledi. Akan'la son konuşmasını şöyle anlattı:

''Vefatından bir yıl önce Bodrum'da oğluyla karşılaştık. Sonra Tarık ağabeyi aradım, çok şaşırdı, 'Şu an koşuyorum İstanbul'a, dönünce görüşelim' dedi. Konuştuk ama görüşemedik. Hastalık zamanlarında da görüşemedik. Kendime en büyük kızgınlığım da o. Vefatında da yurtdışındaydım, dönemedim.''

Halit Akçatepe ile görüştüğünü söyleyen Kahraman Kıral, ''Halit ağabeyi arardım. Kızları okuldan arkadaşım, hastalık zamanında haberlerini kızlarından alırdım. Felç geçirmeden kısa bir süre önce konuşmuştuk'' dedi.

Tarık Akan ve Halit Akçatepe için, ''Onlarla çok fazla yaşamadım ama onları öyle bir dönemde ve ortamda tanıdım ki herhalde Türkiye'nin en şanslı çocuklarından biriyim. 9 yaşında bir çocuk onlarla o hayatı yaşadı. Çok iyi izleri var hayatımda, çok güzel günler geçirdim, çok eğlendim'' ifadesini kullandı.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.