Kahramanı Emirhan'ı ziyaret etti

Kahramanı Emirhan'ı ziyaret etti

Zonguldak'ta itfaiyeci Rasim Güneş, 26 Kasım'da evlerinde çıkan yangında alevlerin arasında kalan 3 yaşındaki Emirhan Yılmaz'ı yaralı olarak dışarı çıkarmış ve suni teneffüs yaparak hayata döndürmüştü. Kahraman itfaiyeci sağlığına kavuşan Emirhan'ı bugün ziyaret etti

11 Aralık 2013, Çarşamba 16:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Terakki Mahallesi’nde 3 katlı binanın alt katındaki evde çıkan yangında, 32 yaşındaki Arzu Uçar ile ilk eşinden olan oğlu Emirhan Yılmaz, itfaiye görevlileri tarafından alevlerin arasından yaralı kurtarıldı. İtfaiyeci Rasim Güneş, arkadaşlarıyla evden çıkardığı Emirhan Yılmaz’a suni teneffüs yaparak hayata dönmesini sağladı. Arzu Uçar’ın tedavisi, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sürerken, oğlu Emirhan Yılmaz, Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ndeki tedaviyle sağlığına kavuştu.

BELEDİYE BAŞKANI İLE BİRLİKTE ZİYARET ETTİ

İtfaiye eri Rasim Güneş, hastaneden taburcu olan, dedesi ve babaannesinin yanında kalan Emirhan Yılmaz’ı evde ziyaret etti. Ziyarette, Belediye Başkanı CHP’li Muharrem Akdemir, İtfaiye Müdürü İsmail Sarıaydın da bulundu. Küçük çocuğa sarılıp geçmiş olsun dileğinde bulunan ve oyuncak itfaiye arabası hediye eden Rasim Güneş, şöyle konuştu:

"Emirhan’ı görmek için sabırsızlanıyordum. Yangından sonra ilk defa buluştuk. Sağlıklı olduğunu gördüm ve bu beni çok mutlu etti. Şükürler olsun. Hastaneye de gitmeyi düşünüyorduk ama böylesi daha uygun oldu. Sürekli tedavisini de takip ettik. Ona itfaiye arabası aldık. İnşallah o da büyünce itfaiyeci olur. Şu an Emirhan’ı böyle görünce yaptığımız işin önemini daha iyi anladım."

Gürkay GÜNDOĞAN/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Koca: Salgınla mücadele siyasi malzeme yapılamayacak kadar önemli