Kahramanmaraşlı baba, yüzücü oğluna kendi imkanlarıyla yüzme antrenmanı yaptırıyor

Kahramanmaraş'ta yaşayan 12 yaşındaki yüzücü Hasan Mercimekoğlu, babası Devlet Mercimekoğlu sayesinde antrenmanlarını evde sürüyor. Corona virüs önlemleri nedeniyle havuzda antrenman yapamayan genç sporcu, babasının kurduğu düzenekle havada yüzüyor.

22 Mayıs 2020, Cuma 14:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Merkez Dulkadiroğlu Mahallesi Pınarbaşı Mahallesi’nde yaşayan Devlet Mercimekoğlu, yüzmenin kelebek, serbest, sırt ve kurbağalama stillerinde çeşitli şampiyonlukları ve dereceleri bulunan 12 yaşındaki oğlu Hasan Mercimekoğlu’nun salgın nedeniyle antrenman yapamaması üzerine bir çalışma başlattı.

Oğlunun da yoğun isteği üzerine baba Mercimekoğlu, evlerinin balkonuna halat, lastik ve kumaştan oluşan bir düzenek tasarladı.

Balkonun asma demirlerine bağlanan düzeneğe uzanan Hasan, burada yüzmenin bütün stillerinde antrenman yapıyor.

Kahramanmaraş Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Mercimekoğlu, 4 yıldır yüzme sporuyla ilgileniyor.

"Babam sağ olsun"

"Babam sağ olsun"

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri eşliğinde çalıştığını ve ferdi olarak müsabakalarda yer aldığını söyleyen Mercimekoğlu, Kovid-19 nedeniyle alınan tedbirler kapsamında spor salonlarının kapandığını, kendi yaş grubu için de sokağa çıkma kısıtlaması geldiğini hatırlattı.

Mercimekoğlu, bu süreçte yüzme antrenmanlarından geri kalmamak adına babasının evlerinin balkonuna yaptığı düzeneğin çok yararlı olduğunu anlatarak, "Evde kalmak benim için güzel oldu. Hem orucumu tuttum hem de antrenmanımı yapıyorum. Yapılan bu düzenekle kelebek, serbest, sırt ve kurbağalama stillerinde yüzme antrenmanı ve teknik yapabildim. Hem evde kalıyorum hem sağlıkla formda kalabiliyorum. Babamın yaptığı bu aletlerle antrenmanlarıma devam edebiliyorum" dedi.

"Bu düzeneği iyi ki yapmışım"

"Bu düzeneği iyi ki yapmışım"

Esnaf olan baba Devlet Mercimekoğlu da bu süreçte oğlunun antrenmanlarından geri kalmamasını istediğini söyledi. Baba Mercimekoğlu,

"Bu düzenekle oğlum salonda ve havuzdaki antrenmanların tamamını yapabiliyor. Antrenmansız ve sağlıksız kalmamak adına çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Su yok, havada yüzüyoruz.

Bu düzeneği iyi ki yapmışım çünkü oğlumun günlük 2 saati bunun üzerinde geçiyor. Bütün stilleri yapabiliyor ve çok da iyi olduğunu düşünüyorum" dedi.

Mercimekoğlu, salgın süreci bittikten sonra oğlunun kaldığı yerden çalışmalarına devam edeceğini, düzeneği de bu sefer kuvvet takviyesi için kullanacağını belirterek, "Çeşitli şampiyonlukları var, bir daha Türkiye şampiyonu olsun istiyoruz." dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Carlos Sainz Ferrari için yarışacak