Kahvaltıda ev üzerlerine çöktü: 3 ölü 1 yaralı

Niğde'nin Altunhisar ilçesi Aşağı Mahallesi'nde bir evde oturan aile, sabah kahvaltısı yaparken ev üzerlerine çöktü

28 Haziran 2015, Pazar 16:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Edinilen bilgilere göre olay, sabah saatlerinde Niğde'nin Altunhisar ilçesi Aşağı Mahallesi'nde meydana geldi.

Niğde'nin Altunhisar ilçesi Aşağı Mahallesi'nde bir evde oturan aile, sabah kahvaltısı yaparken ev üzerlerine çöktü.

Eşlerinden ayrılan Fadimana Sabanlı (60) ve kızı Zeliha Durukan (25) yaklaşık 15 gün önce ev kiraladı. Anne kız beraber tuttukları evde bugün sabah kahvaltısı için yer sofrasına oturdu.

Aşırı yağışlar sonucu ve evin eski olması nedeniyle ev birden ailenin üzerine çöktü. Olayı gören mahalle sakinleri kendi çabalarıyla enkazda kalanları kurtarmak istedi.

Olay yerine gelen AFAD, UMKE, Belediye ekipleri ve Jandarma İz arama köpeği Harbi, enkazda arama çalışmasına başladı. Yerleri belirlenen ailede ilk 1 yaşındaki bebek Nurcan Durukan enkaz altından çıkarılarak hastaneye kaldırıldı.

Ekipler daha sonra Nurcan bebeğin annesi Zeliha Durukan'ı enkazdan ölü olarak çıkardı. Arama çalışmasını yöneten Niğde Valisi Necmettin Kılıç'ın yönetimiyle üçüncü olarak Fadimana Sabanlı (60) enkazdan çıkarılarak Altunhisar İlçe Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Enkazda son kalan Fadimana Sabanlı'nın zihinsel engelli oğlu 19 yaşındaki Remzi Sabanlı'nın da cansız bedeni enkazdan çıkarıldı.

Hastaneye kaldırılan yaralılardan Zeliha Durukan ve 1 yaşındaki bebeği Nurcan Durukan yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

"Olayı duyan Zeliha Durukan\'ın eşi Abdullah Durukan, Altunhisar İlçe Devlet Hastanesine geldi. Abdullah Durukan burada yaptığı açıklamada, "Eşim ve çocuğum göçük altında kalmış ben işteydim yeni duydum hemen buraya geldim. 1 buçuk aydır ayrıydık araya akrabaları koyduk ama barışmak istemedi" dedi.

Olayla ilgili basın açıklaması yapan Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, arama kurtarma ekiplerinin anında olay yerine geldiğini ve hızlı bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

"Kılıç, "Fadimana Sabanlı oğlu, kızı ve torunu birlikte yaşayan 4 kişilik bir aile sabah 09.30\'da kerpiç ahşap evin göçmesi sonucu altında kalmışlardır. Göçük haberinin alınmasıyla beraber AFAD, UMKE ekipleri seri olarak olay yerine gelmiştir. çalışmalar oldukça koordineli şekilde ilk 1 saat içerisinde göçükten çıkarılmıştır. Anne yaşamaktadır çenesi kırık tedavi altın, oğlu, kızı ve torunu hayatını kaybetmiştir. Allah rahmet eylesin" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Meteoroloji'den İstanbul dahil 24 ile uyarı