Kahve içmeyi bırakırsak saçımıza neler olur?

Sabahları ayılmak için ya da yemeklerden sonra bir keyif kahvesi içmek, belki de en sevdiğimiz aktivite. Kahvenin sağlığımıza birçok faydası olduğunu biliyoruz. Peki saçlarımıza da faydaları olduğunu biliyor muydunuz? Öyle ki, kahve içmeyi bıraktığımız zaman saçlarımızda bazı sorunlar başlıyor. İşte kahve içmeyi bırakırsak saçlarımızın başına gelebilecek bazı durumlar...

23 Temmuz 2021, Cuma 15:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
UZAMASI YAVAŞLAR

UZAMASI YAVAŞLAR

Hızla uzayan saçlar istiyorsanız her gün kahve içmenizde fayda var. Kahvenin içindeki kafein, saç dökülmesiyle savaşır. Ayrıca saçın uzamasına yardımcı olan bileşiklerin üretilmesi için hücreleri uyarır.

2- PARLAKLIĞI KAYBOLABİLİR

2- PARLAKLIĞI KAYBOLABİLİR

Kafein kan dolaşımını artırır ve besinlerin saç köklerine gitmesine yardımcı olur. Böylelikle saçlarımız daha parlak ve canlı görünür. Ancak kahve içmeyi bıraktığımız zaman saçlarımız cansızlaşır ve parlaklığı yok olur.

3-  SAÇLAR KIRILGAN HALE GELİR

3- SAÇLAR KIRILGAN HALE GELİR

Kahve, saç derisindeki kan akışının artmasını sağlar. Böylece saç köklerinin zayıflamasını önler ve saç dökülmesini engeller. Ancak kahve tüketmeyi bırakırsanız, saçlarınız daha kırılgan ve sağlıksız hale gelir.

4- SAÇLAR HACMİNİ KAYBEDER

4- SAÇLAR HACMİNİ KAYBEDER

Kafein saçların daha dolgun görünmesini sağlarken besinlerin saç köklerine ulaşmasını kolaylaştırır. Kahve içmeyi bırakırsanız, saçlar beslenmez ve hacmini de kaybeder.

5- DAHA ZOR ŞEKİL ALIR

5- DAHA ZOR ŞEKİL ALIR

Kafein, saçların daha kolay şekil almasına yardımcı olur. Saç kökleri yeterince beslendiği zaman saçlar daha yumuşak olur, daha kolay taranır ve daha kolay şekillenir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Acil durumlarda hayat kurtaran 5 güzellik tüyosu