Kaktüs meyvesinin faydaları nedir?

Son yıllarda pazar tezgahlarında sıklıkla karşılaştığımız kaktüs meyvesi ya da diğer ismiyle dikenli incir güçlü bir antioksidan. Akdeniz ve Ege bölgesinde yetişen kaktüs meyvesi faydaları ise saymakla bitmiyor. Dikenli incir, Hint inciri, Frenk yemişi gibi isimlerle de anılan kaktüs meyvesinin faydalarını sizin için derledik. İşte kaktüs meyvesinin faydaları…

21 Eylül 2019, Cumartesi 12:59
A A

Sıcak iklime sahip bölgelerden yetişen kaktüs meyvesi şifalı bir meyve türü olarak karşımıza çıkıyor. İbn-i Sina'nın en faydalı meyve türlerinden birisi olarak tanımladığı kaktüs meyvesinin faydaları saymakla bitmiyor. Frenk yemişi, dikenli incir gibi isimlerle de anılan kaktüs meyvesinin faydaları neler, gelin birlikte göz atalım.

İçeriğinde bol miktarda C vitamini barındıran kaktüs meyvesi bu özellikleri ile güçlü bir antioksidan etkisi yaratıyor.

GÖZALTI ŞİŞLİKLERİNE İYİ GELİYOR

GÖZALTI ŞİŞLİKLERİNE İYİ GELİYOR

Cildi güzelleştirme özelliği ile dikkat çeken kaktüs meyvesinin kırışıklar ile savaşmada da oldukça etkili bir meyve. Araştırmacılara göre kaktüs meyvesi cilt güzelliğine olan etkisinde aloe veradan daha etkili bile olabiliyor. Kaktüs meyvesinin özellikle göz altı şişlikleri için kullanımı yaygın.

CİNSEL GÜCÜ ARTIRIYOR

CİNSEL GÜCÜ ARTIRIYOR

Afrodizyak etkisi olan kaktüs meyvesi bazı bölgelerde cinsel gücü arttıran ilaç olarak kullanılıyor. Düzenli olarak tüketildiğinde özel hayatınız üzerinde olumlu etkilerini göreceksiniz.

BAĞIRSAK FONKSİYONLARINI DÜZENLİYOR

BAĞIRSAK FONKSİYONLARINI DÜZENLİYOR

Günde 2-3 adet tüketildiğinde bağırsak fonksiyonlarını düzenleyen kaktüs meyvesi sindirim sistemi üzerinde de oldukça şifalı bir meyve türü olarak karşımıza çıkıyor. 

YORGUNLUK VE HALSİZLİĞE BİREBİR

YORGUNLUK VE HALSİZLİĞE BİREBİR

İbn-i Sina'nın en faydalı meyve türlerinden birisi olarak gördüğü kaktüs meyvesi özellikle yaz aylarında görülen yorgunluk ve halsizliğe iyi geliyor.

Sıradaki haber yükleniyor...