Kakül kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Kâkül saç kesimini kullanmamak sanıldığı kadar kolay değildir. Ancak 2019'da da hala trend haline gelmeyi başaran kâkül, birçok kişi tarafından tercihediliyor. Peki, kâkül kullanırken nelere dikkat etmelisiniz ve nasıl kullanmalısınız? İşte cevabı...

08 Temmuz 2019, Pazartesi 17:26
A A
ŞAPKA KULLANIN

ŞAPKA KULLANIN

Kâkül kullanıyorsanız aksesuar dolabınızda şapkalara yer açın! Kâkül ve mini hasır şapkalar harika ikili. Ayrıca kasket şapkalar da bu yıl trendini devam ettiriyor.

UZUN SAÇLILAR İÇİN...

UZUN SAÇLILAR İÇİN...

Uzun saç ve kâkül tam anlamıyla harikalar yaratabileceğiniz bir model! Tel tokaları yanınızdan eksik etmeyin. Kâkülü ön plana çıkaracak şekilde yanlarda kalan saçları arkaya toplayın.

KÂKÜLÜNÜZ KISA İSE...

KÂKÜLÜNÜZ KISA İSE...

Kâkülünüz kısa ise yana tarayabileceğiniz boyda kestirmeniz daha yerinde olacaktır. Böylece sadece kâkülün yönünü değiştirerek kullanabileceğiniz bir model elde etmiş olursunuz.

SAÇ BANTLARINI EKSİK ETMEYİN

SAÇ BANTLARINI EKSİK ETMEYİN

Saç bantları, taçlar kâkül kullananların en sadık yardımcısı! Şık bir topuz ve saç bandıyla bambaşka bir görünüme kavuşabilirsiniz. Çocukla güvenli ve sağlıklı bir yolculuk için hazırlık şart

KÜT KESİMLİLER İÇİN...

KÜT KESİMLİLER İÇİN...

Küt kesim ve kâküllü saçlarınız varsa büyük aksesuarlar kullanmaktan kaçınmayın. Yüz şeklinize göre kestirdiğiniz kâkülünüzün görüntüsü çok keskinse yuvarlak kolyelerle yumuşak bir görüntü yakalayabilirsiniz.

KENDİ TARZINIZI YAKALAYIN

KENDİ TARZINIZI YAKALAYIN

Kâkül kestirirken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kendi tarzınızı yakalamanız... Günlük kıyafetlerinizi seçerken nelerle kombinlediğinizi düşünün. Eğer kullanışlı bir saç modeli istiyorsanız orta boy, çok keskin hatlara sahip olmayan kâkül modellerini seçmeniz çok daha rahat kullanım

KÂKÜL KULLANMAKTAN SIKILDIYSANIZ...

KÂKÜL KULLANMAKTAN SIKILDIYSANIZ...

Kâkül kullanmaktan sıkıldığınız noktada örgüler yardımınıza koşuyor. Saçınızın ön kısmından başlayacak kâküllerle balık sırtı minik örgüler ekleyerek farklı modeller deneyebilirsiniz.

Kaynak: Pembenar

Sıradaki haber yükleniyor...