Kalça protezi ameliyatı geçiren Fatma Girik’in sağlık durumu nasıl?

Usta sanatçı Fatma Girik, corona virüs salgınının ardından ilk kez evinin kapılarını Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a açtı. 77 yaşındaki sanatçının sağlık kontrolünü yapan, Ortopedi Doktoru olan Başkan Osman Gürün, Girik’in yaz sonuna tamamen ayağa kalkabileceğini söyledi.

04 Haziran 2020, Perşembe 14:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Geçirdiği kalça ameliyatı sonrası Bodrum’daki evinde yaşamını sürdüren Fatma Girik, corona virüs nedeniyle evine misafir almıyor, dışarı çıkmıyordu. Normalleşme sürecinde rahat bir nefes alan usta oyuncunun ilk ziyaretçileri Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras oldu. Başkanlar, sosyal mesafeye uygun ve maskeleri takılı bir şekilde Girik’i ziyaret etti.

Başkan Gürün'den Fatma Girik'e tavsiyeler

Başkan Gürün'den Fatma Girik'e tavsiyeler

Oldukça iyi görünen ve yürümesi düzelen Girik’in ortopedi doktoru olan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, tahlillerini teker teker kontrol etti. Röntgenlerine bakan Gürün, usta sanatçının yürümesinin daha da düzelmesi için tavsiyelerde bulundu.


'İzin belgesi alarak dışarı çıkmam yakışık almaz'

'İzin belgesi alarak dışarı çıkmam yakışık almaz'

Fatma Girik, başkanların kendisini ziyaretinden dolayı teşekkürlerini sunarak, sosyal mesafe kurallarına uyulmasını istedi. Kurala uymayanların ise sonuçlarına katlanacağını söyleyen Girik, “Yaklaşık iki aydır evdeyim. Kimseyle görüşmüyorum, kimseyi evime almıyorum. Tüm kurallara uyuyorum. Herkesin de kurallara uymasını istiyorum. Polis ve jandarma ekipleri sağlık durumumdan dolayı izin belgesi alarak yürüyüş yapabileceğimi söyledi. Kimse dışarı çıkamazken ben nasıl çıkayım, olmaz, yakışık almaz” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Fatma Girik’i çok iyi gördüğünü belirterek, “Fatma Girik hem sanat hayatında hem kültür ve siyaset hayatında da başarılı olmuş bir insandır. Az biraz rahatsızlığı var. Biz de sık sık ziyaretine geliyoruz. 'Bir ihtiyacı var mı?' diye sormaya çalışıyoruz. Sayın Başkanım da gelince daha anlamı oldu. Başkanımız Gürün, Fatma Girik’in hastalığıyla ilgili olan bir hekim. Fatma Hanım'a da tavsiyelerde bulundu” ifadelerini kullandı.

Gürün, Fatma Girik’in yaz sonuna kadar tamamen iyileşebileceğini söyleyerek, “Bir ortopedist olarak yaşını da göz önüne aldığımda biraz daha bitkin görebileceğimi düşünmüştüm. Gerçekten durumu çok iyi ve gelecekle ilgili umut taşıdığını gördüm. Onun hayatı da hep bir mücadeleyle geçti. Sanatsal faaliyetleri de bu ülke için çok önemliydi. Bizim gençlik yıllarımızda kadınlarımız, kızlarımız örnek alırdı. Kırık olan bölgenin filmini göremedim ama bir kalça protezi ve kemik kırığı var. İkisi de arka arkaya olduğu için ikisine de müdahale edilmiş. Havaların da düzelmesiyle basma, yük verme ve hareket etme konusunda fizyoterapi de alıyor. Zaten her durumu takip ediliyor. Ben yaz sonuna kadar önemli ve farklı bir durum olmadığı takdirde aramızda görebileceğimizi düşünüyorum. İyileşip tam yürümeye başladıktan sonra ilk dansını Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’la, ikinci dansı da benimle yapacağının sözünü aldık” şeklinde konuştu.


İHA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Doğa Rutkay: Öyle çok isterdim ki evlatlarımı o büyütsün...