Kaldırılan dilekçe, Al Yazma Anıtı'na asıldı

Kaldırılan dilekçe, Al Yazma Anıtı'na asıldı

Kaldırılan dilekçe, Al Yazma Anıtı'na asıldı

04 Nisan 2021, Pazar 13:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - KADIN Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun 'ölmek istemiyorum' etiketiyle astığı dev şikayet dilekçesinin gece yarısı indirilmesinden ardından Antalya'da Muratpaşa Belediyesi o dilekçeyi Al Yazma Anıtı'na astı.

Kadın cinayetlerine dikkat çekmek amacıyla Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nca 'ölmek istemiyorum' etiketiyle hazırlanan ve İstanbul Zincirlikuyu'da bir binaya asılan dev şikayet dilekçesinin kaldırılmasına bir tepki de Antalya'dan, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'dan geldi. Şiddet mağduru bir kadın tarafından yazılan ve kendisinin yaşama tutunma mücadelesini anlattığı dilekçe, yaklaşık 4 metre yükseklik ve 3 metre genişliğinde basıldı. Dev şikayet dilekçesi yine bir gece yarısı Antalya'da kadın cinayetlerine karşı bir simge olan, üzerinde katledilen 476 kadının isminin ve memleketlerinin yazılı olduğu 6 metre yüksekliğindeki Al Yazma Anıtı'na asıldı.

Başkan Uysal, dilekçenin asılmasının ardından twitter hesabından 'o dilekçenin sahibi var' etiketiyle şu mesajı yazdı:

“Üzerinde katledilen kadınların isimlerinin yer aldığı Al Yazma Anıtımız da o dilekçenin sahibidir. Kadınların haklı mücadelesinde adaletin ve yaşamın sesi olmak için yan yanayız."

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Komisyonculardan piyasa kurma yasağı açıklaması