'Kaldırmıyorum, aydınlatıyorum bebişim'

Bolu'da AK Parti tarafından kamu binasına asılan dev afiş için CHP'nin başvurusu üzerine Cumhuriyet Savcılığı 'Kaldırılsın' kararı almış, CHP'li Hüseyin Yıkılmaz da sosyal medyada 'Astığın gibi kendi ellerinle kaldıracaksın bebişim' mesajı atmıştı; ancak afiş gece kaldırılmadığı gibi bir de projektörle aydınlatıldı

10 Ocak 2014, Cuma 11:58
A A
'Kaldırmıyorum, aydınlatıyorum bebişim'

CHP Bolu İl Başkanlığı, AK Parti Bolu İl Başkanlığı’nın Bolu İl Özel İdaresi’ne ait Hükümet Meydanı’nda bulunan kullanıma kapanan sinema binasının cephesine astığı dev afiş için salı gana şikayette bulunmuştu. Üzerdinde Başbakan Erdoğan’ın fotoğrafı ve parti amblemi bulunan afişte, ’Tarihi yeniden yazarken, oyunları bir bir bozarken, dik dur eğilme, Bolu hep seninle’ yazıyordu.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer14099","14099","201401","14099-.jpg","1", "0","'Kaldırmıyorum, aydınlatıyorum bebişim'");

Cumhuriyet Savcılığı’nın yaptığı incelemenin ardından Çarşamba günü, ’298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanununa Muhalefet’ suçundan pankartın kaldırılmasına karar verildi. Bolu Belediyesi’nden pankartı indirerek Bolu Emniyet Müdürlüğü’ne teslim etmesi istendi. CHP İl Başkanlığı dün Bolu Belediyesi’nin yanında bulunan Necip Fazıl Kültür Merkezi’nin girişine asılan afişin de kaldırılması için Cumhuriyet Savcılığı’na dilekçe verdi.

CHP’Lİ BAŞKANDAN 'BEBİŞİM’Lİ YORUM

Bir yerel gazete, Ak Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın’ın konuyla ilgili açıklamalarını internet sitesi ve Facebook’ta bulunan sayfasında yayımladı. Ömer Sayın haberde CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın açıklamalarına yönelik, "Pankartı ne zaman kaldıracağımıza Tanju Özcan karar veremez" dedi.

CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz ise gazetenin Facebook’taki hesabında yayınlanan haberinin altına ’Astığın gibi kendi ellerinle kaldıracaksın bebişim. Hadi bakalım’ diye yorumda bulundu. Hüseyin Yıkılmaz, Ömer Sayın’ın okul arkadaşı olduğunu belirterek, "AK Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın benim üniversiteden okul arkadaşım. Aynı yıl beraber mezun olduk. Bu nedenle de kendisiyle bir dostluğumuz var. Son zamanlarda siyasette çok sert bir üslup var. Bu yüzden bu sert siyaseti biraz olsun yumuşatmak için ve biraz da mizahi olsun diye böyle bir kelime kullandım" dedi.

PROJEKTÖRLE AYDINLATTILAR


Cumhuriyet Savcılığı’nın kararına rağmen pankart kaldırılmazken, dün akşam projektörle aydınlatıldı. Bolu’nun en büyük meydanı olan Hükümet Meydanı’ndaki sinemanın cephesinde asılı pankartın alt kısmına projektör konuldu. Pankarta vuran ışıkla gecenin karanlığında da görülmesi sağlandı.

BOŞ KAMU BİNALARINA PANKART ASMAK İÇİN BAŞVURUDA BULUNACAĞIZ

CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz, Ak Parti’nin pervasızca hareket ettiğini belirterek, "Aslında 17 Aralık’ta yaşanan rüşvet yolsuzluk operasyonunun benzeri küçük bir örneğiyle Bolu’da yaşanıyor. Ben pankartın indirilmesini isteyen savcının akıbetini düşünüyorum. Operasyonun ardından savcıların başına gelenlerin benzeri yaşanabilir. Tuz tamamen kokmuş durumda. En ufak şaşkınlığım yok. Ben herkesin adalete sonuna kadar güvenmesini istiyorum. Bir gün herkese lazım olacaktır. Pankart kaldırılmayacaksa eğer, boş bulunan bütün kamu kurumlarına partimizin adayının resimlerini asmak için başvuruda bulunacağız" dedi.

’PARTİ AMBLEMİNİ KALDIRACAĞIZ’ DEMİŞTİ


AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, dün parti amblemi ve ’AK Parti İl Başkanlığı’ yazısının üzerini kapatmayı düşündüklerini belirterek, "İşin hukuka aykırı olduğu konusunda bir sıkıntı var. Konuyu çözüp ortak bir yol bulmak için çalışıyoruz. Pankartı kaldırmak gibi şu an bir çalışmamız yok. Pankartta yazılı olan ’İl Başkanlığı’ yazısı ve logoyu kapatmayı düşünüyoruz" demişti.
 

Sıradaki haber yükleniyor...