Kaleiçi'nde farkındalık konseri

Kaleiçi'nde farkındalık konseri

Kaleiçi'nde farkındalık konseri

04 Nisan 2021, Pazar 11:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA)- ANTALYA'nın tarihi Kaleiçi semtinde, 'Otizm Farkındalık Günü' etkinlikleri kapsamında kadın kooperatifleri, bazı engelli dernekleri bir araya geldi. Etkinlikte otizme dikkati çekmek amacıyla neşeli şarkılar eşliğinde gökyüzüne mavi balon bırakıldı.

7 Renk Kadınları Sosyal Dayanışma Üretim ve İşletme Kooperatifi'nin organizasyonuyla Hıdırlık sokakta gerçekleşen etkinlikte, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğrencileri sahne aldı. Kooperatif üyesi kadınlar, engelli dernekleri üyeleri de el emeği, göz nuru üretimlerini sergilemek ve satışa sunmak amacıyla stant açtı.

Kooperatif Başkanı Ayten İnce, 'Farkında Ol' sloganlı etkinlik için "Sadece bugün değil, her gün otizmli kardeşlerimizin farkına varma günüdür" dedi ve kooperatif olarak özel bireylerle engelli derneklerine her türlü desteğin sağlanacağı sözünü verdi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğrencileri Sena Demirci gitarı, Öykü Özgül'ün de flütünden yayılan namelerle çınlayan sokakta, genç kız ve kadınlar neşeli şarkıları otizmli bireyler için seslendirdi. Gruba Kaleiçi semtini gezen yerli ve yabancılar da hep bir ağızdan eşlik etti, neşeli, keyifli, renkli bir gün yaşandı.

Mini konserin ardından kooperatif üyesi kadınların hazırladığı pasta, börek türü yiyecekler de konuklara ikram edildi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Akdam Mahallesi'nde yollar asfaltlandı