'Kalfalık ve ustalık' için elektronik sınav

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), daha önce yılda üç kez yapılan kalfalık ve ustalık belgesi sınavlarını artık 2 ayda bir yapacak.

07 Şubat 2019, Perşembe 08:30
A A
'Kalfalık ve ustalık' için elektronik sınav

MEB bu sınavların elektronik (e-sınav) olarak düzenlenmesi için de çalışma başlattı. Değişiklik, bu ay sonu itibariyle yürürlüğe girecek. Kalfalık ve ustalık sınavlarına başvuruların giderek arttığını söyleyen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, “Sınavlara yönelik taleplere hızla cevap verebilmek için iki alanda iyileştirme yapacağız. Birincisi şubat, haziran ve temmuz olmak üzere toplu olarak yılda üç kez yapılan kalfalık ve ustalık belgesi sınavlarını artık 2 ayda bir yapacağız. Böylece yılda üç kez yapılan kalfalık ve ustalık sınavları, yılda altı kez yapılacak. Kalfalık ve ustalık belgesi için gerekli teorik sınavın elektronik sınav olarak yapılabilmesi için çalışmalar başlatıldı. Teorik sınavın tamamını e-sınav olarak yapabildiğimiz zaman kalfalık ve ustalık sınavlarını her ay yapabileceğiz” diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.