Kalın telli ve gür saçlar hangi modellere ağırlık vermeli?

Kalın ve telli gür saçlıların en büyük derdi kabaran ve elektriklenen saçlar. Bazen ne yapsanız da şekil veremezsiniz kabaran saçlara. Akşamda duşunuzu alırsınız, sabah büyük bir motivasyonla yataktan çıkarsınız ama aynaya baktığınız anda o günkü programınızdan vazgeçeseniz gelir. Çünkü gece yatarken bıraktığınız ipeksi saçlar elektriklenmiş ve kabarmış şekilde karşınıza çıkar. Peki bu saçları nasıl dizginlemeli?

20 Ocak 2021, Çarşamba 14:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Dağınık topuz

Dağınık topuz

Dağınık topuz kabaran saçlar için gerçek bir kurtarıcı. Saçlarınızı tarak yardımıyla değil parmak uçlarınızla topladıktan sonra gelişigüzel bir şekilde tutamları tel tokalarla sabitleyin. Daha volümlü ve dokulu bir görünüm için saçlarınızı tutturmadan önce deniz tuzu spreyinden yardım alabilirsiniz.

 Sıkı topuz

Sıkı topuz

Saçlarınız oldukça inatçıysa onları sıkı bir topuz içine hapsedin. XS formla şekillendireceğiniz bir burgu topuz, modern, sade ve pratik bir sonuç için birebir. Bu modeli hareketlendirmek isterseniz, Jennifer Lopez Brown gibi dekoratif örgülerden faydalanabilirsiniz.

Full bukle

Full bukle

Daha fazla hacim ve daha fazla cesaret eden buklelerle korkularınızın üzerine gidin. Saçlarınızın hacmini avantajınıza kullanın ve sezonun favori modellerinden yoğun bukleleri deneyin. Kuruyan saçların elektriklenmesi daha kolay olduğu için ısısız bir şekillendirme yöntemi deneyebilir, daha parlak ve pürüzsüz bir sonuç için saç bakım yağlarını kullanabilirsiniz.

Rastalı at kuyruğu

Rastalı at kuyruğu

Miley Cyrus'ın bu saç modeli havalı ve kusursuz atkuyruğunun gerçeğe dönüşmüş hali- ve aynı zamanda kabaran saçlarınıza oldukça uyacak bir model. Gelişigüzel topladığınız yüksek atkuyruğunuzu alttan krepe yaparak kabartın ve daha oyuncu bir görünü için araya gevşek bukleler ekleyin. Son bir dokunuş için bir tutam saçı tokanızın üzerine sararak daha şık bir bitiş elde edin.

Bandana

Bandana

Bu modelin kusursuz olmasına gerek yok. Bir saç bandı yardımıyla saçlarınızın önlerini kamufle ederek, gün içinde elektriklenen saç görünümünün önün geçin.

Şapkayla kamuflaj

Şapkayla kamuflaj

Eğer bu modellerin hiçbiriyle uğraşmaya vaktiniz yoksa sokak görünümünden ilham alın. Popüler bir şapka modeliyle kamufle ettiğiniz saçlarınızı, vurucu bir makyaj ya da bir çift halka küpe ile kombinleyebilirsiniz.


Gelişigüzel örgüler

Gelişigüzel örgüler

Beyonce'nin'nin imza saçlarından olan kalın ve güçlü amazon örgüler için gür saçlara ihtiyacınız yok. Saçlarınızı düzgünce topladıktan sonra ayırdığınız tutamları krepe yaparak ve deniz tuzu spreyiyle iyice kabartın ve örgüye başlayın. Elektriklenen teller gün içinde problem olamayacak, çünkü onlar bu umursamaz ama sofistike modelin bir parçası.

Temiz örgü

Temiz örgü

Modern, temiz ve dozunda uğraşılmış görünen jet örgüler spor tarzdan klasik kombinlere tüm görünümlerinize eşlik edecek joker bir saç modeli. Bu saç toplama şeklinin püf noktası ise saçınızı toplarken ya da örgüye başlamadan önce kullanacağınız ürün. İyice tarayarak pürüzsüzleştirdiğiniz saçlarınıza ıslak bitişli, sabitleyici bir jel kullanarak keskin bir sonuç elde edin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kusursuz kış makyajı nasıl olmalı?