Kalp krizinden 1 ay önce görülen belirtiler

Kalp krizi endişe vericidir özellikle de ne zaman ve kiminle karşılaşacağını tahmin etmek genellikle zordur. Ancak sürekli endişe içinde yaşamaya gerek yok, sadece bu anahtar sinyalleri önemsemeniz gerekiyor. İşte kalp krizinden bir ay önce ortaya çıkan 8 işaret:

29 Nisan 2021, Perşembe 09:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. KARIN AĞRISI

1. KARIN AĞRISI

Midenizin sizi rahatsız ettiğini fark ettiyseniz (mide bulantısı, ağrı veya şişkinlik olabilir), Önemsenmelidir. Kalp krizi öncesi karın ağrısı epizodiktir, yani hafifler ve kısa bir süre daha kötüleşir.


2. UYKUSUZLUK

2. UYKUSUZLUK


Uykuya dalma, uykuda kalma veya çok erken kalkma güçlüğü uykusuzluğun bir işareti olabilir. Uykusuzluk, özellikle kadınlarda artmış kalp krizi veya felç riskiyle de ilişkilidir.


3. OLAĞANDIŞI YORGUNLUK

3. OLAĞANDIŞI YORGUNLUK


Yeterince uzun uyumuş olsanız bile kendinizi yorgun hissediyor musunuz? Bu alışılmadık yorgunluk, yaklaşan bir kalp krizinin ana semptomlarından biridir. Fiziksel ya da zihinsel aktiviteden kaynaklanmayan bu tür yorgunluk, günün sonuna doğru artar. Duş almak gibi basit görevleri yerine getirmenin çok yorucu olduğunu düşünüyorsanız not alın.

4. SAÇ DÖKÜLMESİ

4. SAÇ DÖKÜLMESİ

Kalp hastalığının en göze çarpan belirtilerinden biri başınızın üst kısmındaki saç dökülmesidir. Çoğu zaman 50’li yaşlarındaki erkekleri etkiler, ancak bazı kadınlar da risk altında olabilir.

5. DÜZENSİZ KALP ATIŞI

5. DÜZENSİZ KALP ATIŞI

Aritmi (düzensiz kalp atışı) veya taşikardi (artan kalp hızı) aniden ortaya çıkabilir ve genellikle 1-2 dakika sürebilir. Bu düzelmezse, baş dönmesi ve aşırı yorgunluk hissedebilirsiniz, bu durumda derhal doktorunuza başvurmalısınız.

6. DİSPNE

6. DİSPNE

Derin bir nefes alamıyorsanız, nefesiniz sığlaşır, nefes alırsınız, herhangi bir çabayla yorgunluk ve baş dönmesi hissedersiniz. Bu belirti, kalp krizinden 6 ay öncesine kadar ortaya çıkar.

7. ARTAN TERLEME

7. ARTAN TERLEME


Menopoz dönemindeki kadınlarda yaygın bir sorun olan bu sıcak basmaları çok daha kötü bir şeye işaret edebilir. Hava sıcaklığı veya egzersizden bağımsız olarak grip benzeri semptomlar, nemli cilt veya terleme olup olmadığına kontrol edin.

8. GÖĞÜS AĞRILARI

8. GÖĞÜS AĞRILARI


En büyük ve en iyi bilinen semptom kollardan, çeneden, boynundan, omuzlardan veya göğüsten birinde veya her ikisinde Kuvvetli basınçtır.

Erkeklerde bu belirti, hafife alınmaması gereken, yaklaşan kalp krizinin en önemli erken belirtilerinden biridir. Kadınların sadece% 30’u etkileniyor.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER D vitamini eksikliği belirtileri