Kamer Genç PKK flamaları önünde konuştu

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Tunceli'nin Pülümür Vadisi içindeki Alacak mevkiinde vadinin her iki yakasında tepelere asılan PKK flamalarının olduğu bölgeye giderek gazetecilere açıklamalarda bulundu

A A
Kamer Genç PKK flamaları önünde konuştu

Hükümetin, Suriye sınırı içinde PYD bayrağının asılması nedeniyle Dışişleri Bakanlığı’nı devreye sokarak bayrağı indirdiğine dikkat çeken Kamer Genç, "Peki buradaki bayrakları neden indiremiyorlar? Yoksa barış süreci, egemenliği PKK’ya mı bırakmak mı?" diye sordu.

Genç, şöyle konuştu:

KONUYU TBMM'YE TAŞIYACAK

"Şu anda bulunduğumuz bölge Tunceli, Pülümür, Erzincan karayolunun geçtiği Pülümür Vadisi ve bu bayraklar burada ise Tunceli Valisi, Jandarma Komutanı ve askeri birliklerin haberi var ve ses çıkarmıyorlar. Neden ses çıkarmıyorlar? Bunun tek sebebi var, bu ses çıkarmama talimatını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan veriyor. Bu ülkenin toprakları içinde başka güçlerin bayrağının dalgalanması, bu ülkenin egemenliğinin sona ermesini gösterdiği için bu durumu kabul etmek mümkün değil. Biliyorsunuz bayrak bir devletin egemenliğinin varlığını gösteren bir güçtür. Öyle görünüyor ki Başbakan Erdoğan buradaki egemenliği PKK’ya terk etmiş, durum öyle görünüyor."

Genç, PKK flamalarının uzun zamandır bölgede bulunduğunu, hiç kimsenin gidip sökemediğini iddia etti.

Kamer Genç, Ankara’ya döndüğünde bir soru önergesi ile konuyu TBMM’ye taşıyacağını da kaydetti.

Ferit DEMİR/ TUNCELİ, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İtalya'da otobüs faciası