Kamu alacakları için uygulanan aylık gecikme zammı indirildi

Kamu alacakları için uygulanan aylık gecikme zammı indirildi

Kamu alacaklıları için uygulanan aylık gecikme zammı yüzde 2'den yüzde 1.6'ya indirildi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de Varlık Barışı’na ilişkin süre 6 ay daha uzatıldı.

30 Aralık 2019, Pazartesi 09:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Amme Alacakları İçin Uygulanan Gecikme Zammı Oranının Yeniden Belirlenmesine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, resmi gazetede yayımlandı.

Karara göre, "6183 sayılı Amme alacaklıların tahsil Usulü Hakkında Kanunun 51. maddesinin birinci fıkrasında yer alan gecikme zammı oranının, her ay için ayrı ayrı uygulanmak üzere yüzde 1.6 olarak belirlenmesine, mezkur madde gereğince karar verilmiştir. denildi.

Varlık Barışı’nda süre 6 ay uzatıldı

Varlık Barışı’na ilişkin önemli gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de Varlık Barışı’na ilişkin süre 6 ay daha uzatıldı. Buna göre, yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını 30/06/2020 tarihine kadar Türkiye’deki banka veya aracı kuruma bildiren gerçek ve tüzel kişiler, söz konusu varlıkları serbestçe tasarruf edebilecekler.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vergi, harç ve cezalardaki artış oranları belli oldu