Kan sulandırıcı ilaç beyin kanaması geçirtti

Kan sulandırıcı ilaç beyin kanaması geçirtti

Uzun süredir kan sulandırıcı ilaç kullanan ve baş dönmesi şikayetiyle hastaneye başvuran Emin Ayvalı (76), beyin kanaması geçirdi. Doktorlar, kan sulandırıcı ilacın düzensiz kullanılmasının ciddi sağlık sorunlarına da neden olabileceği konusunda uyardı

18 Haziran 2015, Perşembe 15:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çanakkale’de yaşayan 76 yaşındaki Emin Ayvalı adlı kişi, kullandığı kan sulandırıcı ilaçlar nedeniyle hastanelik oldu. Şiddetli baş dönmesi ve dengesizlik şikayetiyle hastaneye giden Ayvalı, yapılan tetkiklerin sonucunu duyunca şok geçirdi. Testlerde hastanın beyin kanaması geçirdiği belirlendi.

DÜZENSİZ KULLANIMA DİKKAT!

Yaklaşık 4 saat süren ameliyatın ardından yaşama tutunan Ayvalı’nın sağlık durumunun iyi olduğu belirten Op. Dr. Özkan Özger “Hastamız şu anda yoğun bakımda, 3 gün sonra ise taburcu edilecek. Kan sulandırıcı ilaç kullanımında dikkat edilmesi gerekiyor. Kan sulandırıcılar, özellikle kalp damar sağlığı başta olmak üzere birçok hastalık açısından önemlidir. Ancak bu ilaçları kullanan insanların özellikle düşme, çarpma gibi travmalardan uzak durmaları gerekir. Bazen düzensiz kullanım ve aşırı doz beyin kanaması yapabilir. Bu da doğal olarak öldürücü olabilir'' dedi.

İHA

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sedef hastalığı hakkında her şey