Kanada'da sağlıkçıların itirazına rağmen açılan striptiz kulübünde 550 erkeğe corona bulaştı

Kanada'da sağlıkçıların itirazına rağmen açılan striptiz kulübünde 550 erkeğe corona bulaştı

Kanada'da ülkenin en popüler gece kulübü, sağlık görevlilerinin tüm itirazlarına rağmen kapılarını açtı. Yetkililer burada 550 erkeğe corona virüs bulaştığını tespit etti.

17 Ağustos 2020, Pazartesi 10:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kanada'nın en kozmopolit kentlerinden olan Toronto'da tam bir sağlık felaketi yaşanıyor. Sağlık çalışanlarının ve uzmanların itirazına rağmen açılan Toronto'nun ünlü gece kulübü Brass Rail Tavern'de corona virüse karşı yeterli önlem alınmaması sonucunda yaklaşık 550 erkeğe corona virüs bulaştığı ortaya çıktı.

Şehrin en çok bilinen striptiz ve gece kulüplerinden olan Brass Rail Tavern, Ağustos ayının başında tekrar açılmıştı. Mekanda çalışan bir kişide corona virüs tespit edildiği açıklanırken, bu kişinin Ağustos başında dört kez mesai yaptığı da kayıtlara geçti.

"Bu insanları bulmak çok zor"  

Sağlık çalışanları o saatler arasında işletmeye giden kişilerin kimlik bilgilerine ulaşmaya çalışırken bu durum sağlık görevlilerinin ve uzmanların tepkisini çekti. Sözcü'nün haberine göre, Toronto Üniversitesi'nde görevli bulaşıcı hastalıklar profesörü Andrew Morris, "Bu insanların yarısı sahte kimlik ve bilgiyle mekana girmiş olmalı ve bu insanları bulmak çok zor" dedi.

Torontolu sağlık yetkilileri, yapılan incelemeler sonucunda Brass Rail Tavern'in sağlık önlemlerine ve protokollere uymadığını tespit etmişti. Sosyal mesafe kurallarına ve maske takma yasağına uyulmadığını açıklayan yetkililer bu şartların sağlanamadığı durumlarda pleksiglas ile müşteri ile çalışan arasındaki mesafenin önlenmediğini de duyurdu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İngiliz maceraperest kimsenin gidemediği 4 yere ayak bastı