Kanada'da sosyal mesafe topu ile yoga yaptılar

Pandemi, insanlığı her geçen gün sosyal hayatta yeni yaratıcı çözümler bulmaya zorluyor. Kanada'da bir yoga stüdyosu, öğrencilerinin sosyal mesafesini korumak için devasa plastik toplar yerleştirdi. Öğrenciler, bu topların içinde yoga yaparak corona virüsten korudu.

24 Haziran 2020, Çarşamba 09:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Corona virüs her geçen gün daha da yaratıcılaşmamıza neden oluyor. Geçtiğimiz günlerde dünya gündemine oturan Brooklyn'de parklarda insanların sosyal mesafeyi korumaları belediye tarafından çizilen daireler artık 'yeni normal' oldu. 

Kanada'nın Toronto şehrindeki bir yoga stüdyosu da öğrencilerini virüse karşı korumak için ilginç bir yönteme başvurdu. Küre şeklindeki plastik bariyerlerle aynı anda pek çok kişi birbiriyle temas kurmadan yoga egzersizi yaptı. 3 buçuk metre çapındaki plastik bariyerlerin yüksekliği 2 metre.

İşletme, "Bu bir yoga ve fitness etkinliği. 50 tane yarımküre şeklindeki plastik bölmeden oluşuyor. Profesyonel temizlikçiler tarafından sürekli dezenfekte ediliyor. Topluluğa geri dönmek istediğimiz için bunu yaptık. Bu önlem yogayı güvenli bir şekilde yapmamızı sağlıyor" dedi

Bir katılımcı ise, "Bu harikaydı çünkü karantinada pek çok şeyi kaçırdım. Bunu yapmaktan gerçekten çok keyif aldım" şeklinde konuştu.

3 buçuk metre çapındaki plastik bariyerlerin yüksekliği 2 metre. Fiziki mesafenin dikkat edildiği egzersiz sırasında her küre içerisine vantilatör yerleştirildi.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vücutta ödem oluşmasına neden olan 5 besin