Kancayla ceset avı

Bangladeş'te arife günü alabora olan feribot kazasından ölenlerin sayısı 75'e yükselirken, kurtarma ekipleri cesetleri kanca yardımıyla nehirden çıkardı

30 Kasım 2009, Pazartesi 05:00
A A

Panik felaket getirdi

Bangladeş’te Dakka’dan 1500 yolcusu ile arife günü hareket eden feribot, Bhola kasabasında iskeleye yanaşırken Tetilua Nehri’nin sığ kısmında karaya oturmuştu.

Yolcuların panik içinde feribotu terk etmeye kalkışması sonucu feribot yan yatmıştı. Kazada 75 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de nehirde kayboldu. Ölenlerin çoğunun kadın ve çocuklardan oluştuğu belirlendi.

Bin yerine 1500 kişi

Nehirden ceset çıkarma çalışmaları bayram boyunca sürdü. Kurtarma ekipleri iskeleden uzattıkları kancalar yardımıyla cesetleri çıkardı. Yolcu listesi olmadığı için ölenlerin kimlikleri belirlenemedi. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Kurtulan yolcular ise “Feribot yan yatmaya başladığında denize atladık” dedi. Feribotun yolcu kapasitesinin bin olduğu açıklandı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.