Kandıra'ya giden HDP konvoyu durduruldu

HDP’li milletvekilleri ve partililerden oluşan konvoy, Kandıra-İzmit karayolu Çayırköy mevkisinde polis ekiplerince durduruldu. HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, "Hiçbir güç bizi demokrasi, barış, adalet, halkların kardeşliği, halkların eşitliği, özgürlüğü mücadelesinden geri koyamayacak" dedi.
        

03 Temmuz 2017, Pazartesi 16:52
A A
Kandıra ilçesine giriş yapmalarına izin verilmeyen Kemalbay, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Kandıra ilçesindeki cezaevinde bulunan Figen Yüksekdağ ve diğer partilileri ziyaret etmek istediklerini ancak buna müsaade edilmediğini belirtti.


"HERHANGİ BİR BELGE YOK"

         
Yolda kolluk kuvvetleri tarafından durdurulduklarını vurgulayan Kemalbay, "Şu anda bizi sunulmuş herhangi bir yazılı açıklama, belge yoktur. Bu durduruluşumuzun sebebini açıklayan, Kandıra Hapishanesine ulaşmamızı ve Eş Genel Başkanımız başta olmak üzere partililerimizi ziyaret etmemizin önünde nasıl bir engel olduğunu, neden engel olunduğunu açıklayan herhangi bir belge bulunmuyor." diye konuştu.


"MÜCADELEMİZ SÜRECEK"

         
Yapılan engellemeyi kınadıklarını belirten Kemalbay, şunları söyledi:
         
"Hiçbir güç bizi demokrasi, barış, adalet, halkların kardeşliği, halkların eşitliği, özgürlüğü mücadelesinden geri koyamayacak. Bütün demokrasi güçleriyle birlikte biz bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Halkların Demokratik Partisi bugüne kadar mücadelesini bütün halklar için gerçekleştirdi. Kadınların özgürlüğü için gerçekleştirdi, emeğin savunulması için gerçekleştirdi, gençlere güzel bir gelecek için gerçekleştirdi. Bundan sonra da bu yürüyüşümüz durdurulamayacak, mücadelemiz sürecek, dimdik ayakta mücadele etmeye devam edeceğiz."


         
Açıklamanın ardından Kemalbay ve beraberindekiler araçlarına binerek İzmit’e hareket etti. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.