Kane Tanaka, 117. yaş gününü kutlayarak 'dünyanın en yaşlı insanı' rekorunu geliştirdi

Halihazırda dünyanın en yaşlı insanı olan Japon Kane Tanaka, 2 Ocak'ta 117 yaşına girerek kendi rekorunu kırdı. Kane Tanaka, Fukuoka'daki bir huzurevinde doğum gününü kutladı.

06 Ocak 2020, Pazartesi 12:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Huzurevi ve bakımevi olarak hizmet veren bir yerde yaşayan dünyanın en yaşlı insanı Kane Tanaka, 117. yaş gününü arkadaşlarıyla ve bakımevi personelleriyle beraber kutladı.

Fukuoka'daki TVQ Kyushu Broadcasting Co adlı yerel kanalın görüntülediği doğum gününde Kane Tanaka, doğum günü pastasından büyük bir ısırık aldı ve gülümseyerek "Lezzetliymiş. Biraz daha istiyorum" diyerek yaşamanın tadına vardı.

Kutlamada uçan balon tutan ve şarkılara alkışla eşlik eden Tanaka'nın mutluluğu görülmeye değerdi.

Tanaka'nın doğum günü kutlaması

Guinness Dünya Rekorlarına göre Tanaka, geçtiğimiz sene bir başka Japon Chiyo Miyako'nun ölümünün ardından 116 yaş 66 günlük yaşıyla dünyanın yaşayan en eski insanı olarak kayıtlara geçmişti.

2 Ocak 2020 itibarıyla kendi rekorunu geliştiren Tanaka, 2 Ocak 1903 yılında şu anda yaşadığı Fukuoka'da doğdu.

1922 yılında Hideo Tanaka ile evlenen Kane Tanaka, eşini ve oğlunu 2. Dünya Savaşı'nda kaybetti. 4 biyolojik, 1 de evlatlık çocuğu bulunan Tanaka, 2018 yılında bir röportaj vermiş ve 5 sene daha yaşamak istediğini söylemişti.

120 yaşına kadar yaşamayı hedefleyen Tanaka, 103 yaşındayken kolon kanserini yenmiş bir insan. 107 yaşındayken çocuklarından biri, onun hayatını anlatan 'In Good and Bad Times, 107 Years Old' adlı bir kitap yazdı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Merakla beklenen tutulma gerçekleşti