Kangal yavrularına koyun annelik yapıyor!

Osmaniye'nin Sumbas ilçesinde annesi ölen kangal cinsi 2 köpeğe bir koyun annelik yapıyor

20 Haziran 2015, Cumartesi 12:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Osmaniye'nin Sumbas ilçesinde annesi ölen kangal cinsi 2 köpeğe bir koyun annelik yapıyor

Döğenli Mahallesi'nde yaşayan 42 yaşındaki Eren Karakuşlu'y ait, kangal cinsi köpek 20 gün önce doğum yapmasının ardından

Anneleri ölen yavrula süt dolu biberonla beslediklerini belirten Karakuşlu, birkaç gün önce küçükbaş hayvanlarına yem vermek için girdiği ahırda bir koyunun yavru köpekleri emzirdiğini görünce çok şaşırdığını söyledi.

"Annesiz kalan "Pulsar" ve "Oscar" adını verdikleri köpeklere bir süre önce kendi yavrularını emziren koyunun "annelik" yaptığını anlatan Karakuşlu, "Hayvanları yemlemek için geldiğim ahırda annesi ölen kangal cinsi köpek yavrularını, koyunlardan birinin emzirdiğini gördüm. Bu manzara karşısında çok şaşırdım, ilk defa karşılaştığım bir durum" diye konuştu.

""Annelerini bulmuş gibiler" Karakuşlu\'nun 14 yaşındaki oğlu Tamer de yavrulara günde 3 defa biberonla süt verdiğini belirterek, "Biberonla süt vermeyi bıraktık. Annelerini bulmuş gibiler, çok mutlu görünüyorlar" ifadesini kullandı.

Veteriner hekim Ersoy Tokgöz de annesiz kalan eniklerin koyunu emmesinin ender karşılaşılan bir durum olduğunu söyledi.

"Tokgöz, "Bu yaşıma geldim, böyle bir şey görmedim. Meslek hayatımda da duymadım . Koyun da memnun, yavrular da. Normalde koyunlar köpeklerden korkarlar ama annelik içgüdüsünden dolayı karşılaşılan bir durum" değerlendirmesinde bulundu. AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sokağa çıkma yasakları ile ilgili yeni gelişme! Tek tek açıklıyorlar, tam kapama...